KADEM Malatya'il Temsilciliği Açıldı

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Malatya İl Temsilciliği düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

KADEM Malatya'il Temsilciliği Açıldı Malatya Haber

Açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emine Sare Aydın Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş ile kentteki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emine Sare Aydın Yılmaz, Malatya gibi milli ve toplumsal değerleri korumaya çalışan bir şehirde KADEM olarak hizmet vermek istediklerini belirterek, “Kadın hareketinin önünü açan Sayın Cumhurbaşkanımıza, kızı Sümeyye Erdoğan'a, Kadın ve Demokrasi Derneğinde yer alarak bize verdiği desteğe, bizimle birlikte yapmış olduğu bu çalışmaya, hükümetimize, siyasilerimize, değişen Türkiye'nin değişen kadın hareketine destek olan, olmak isteyen tüm duyarlı insanlara teşekkür ediyorum" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık da Malatya'nın en fazla kadına değer veren bir il olduğunu belirterek Malatya’nın ayrıca Kadın Dostu Kentler Projesi dahilinde olduğunu söyledi. Malatya Büyükşehir Belediyesi ve sivil toplum örgütlerinin bu proje doğrultusunda güzel faaliyetlere imza attıklarının altını çizen Çalık, KADEM'in Malatya’da olmasının çok ciddi bir kazanım olduğunu söyledi.

Kadının erkekle beraber yol arkadaşlığının kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Çalık, “Dünyamızda eşit hak ve özgürlüklerin kazanılması için, fırsatların eşitlenmesi için KADEM'in kadın ve demokrasi adına yapacağı çok iş var” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kadının korunması ve güçlenmesi adına çok ciddi yasal düzenlemeler yaptığını belirten Çalık, “İşte şimdi bu desteklerle birlikte Sayın Başbakanımızın da bize vermiş olduğu desteklerle siyasette sizin desteklerinizi, dualarınızı alarak yolumuza devam ediyoruz" diye konuştu.

Sümeyye Erdoğan ise kadının var olduğu yerde başarının olduğunu belirterek KADEM olarak şuan 6. ilde temsilcilik açtıklarını söyledi. KADEM’i açmaktaki amaçlarının halk ile daha iyi irtibatta olmak ve kadınların sorunlarına yerelden alınan bilgilerle daha güzel çözümler geliştirebilmek olduğunu ifade eden Erdoğan, “Bu anlamda her zaman burada komşularımızın da desteğini bekliyoruz" dedi.

Erdoğan, KADEM olarak temsilcilik sayılarını arttırarak daha güzel çalışmalar yapmayı umut ettiklerini söyledi. Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesilerek KADEM Malatya İl Temsilciği hizmete açıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 362
Bu Ay : 6342
Toplam : 6342

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom