MTSO Meclis Toplantısı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mayıs ayı meclis toplantısı Meclis Başkan Vekili Ali Seydi Ünlü başkanlığında gerçekleştirildi.

MTSO Meclis Toplantısı Malatya Haber

MTSO Meclis salonunda düzenlenen toplantının başında Akçadağ Mermer OSB’deki yüzde 30 hissenin yüzde 10’nun Akçadağ Belediyesi’ne devri, Yeşilyurt İŞGEM şirketindeki TSO hissesinin 80 bin TL‘ye Yeşilyurt Belediyesi’ne devri oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra yönetim kurulu faaliyetleri hakkında söz alan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, bir aylık oda faaliyetleri hakkında üyelere detaylı bilgiler verdi. Vakıfbank ile imzalanan kredi protokolü, İstanbul Sanayi Odası’nın Malatya ziyareti ve Diyarbakır ziyaretleri ile ilgili bilgiler veren Erkoç, Hükümetin son dönemlerde uygulamaya koyduğu yerli üretime yüzde 15 avantaj sağlanmasının ekonomi dünyasının olumlu karşıladığını söyledi.

Yabancı bir ürünün aynı emsalindeki yerli üretiminin artık tercih edildiğini belirten Erkoç, MTSO olarak üyelere yerli malı belgesi verdiklerini ve önümüzdeki süreçte yatırım yapacak sanayicilerin de bu konuyla ilgilenmelerini talep etti. Hükümetin aldığı bu kararın ekonomiye önemli bir destek olduğunu dile getiren Erkoç, Malatya’da da bazı firmalarımız yerli malı belgesi aldığını söyledi.

Diyarbakır’da katıldığı toplantıda Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile görüşme imkanı bulduğunu aktaran Erkoç, Malatya’daki 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi noktasında yaşanan sorunlarında çözümü noktasında destek talep ettiklerini söyledi.

Görüşmelerde iki bakandan da sevindirici haberler aldığını ifade eden Erkoç, bölgede yaşanan kamulaştırma ile ilgili sıkıntının çözümü noktasında gerek bakanların gerek Malatya Milletvekillerinin konunun takipçisi olacaklarını söyledi. Erkoç, sorunların kısa sürede çözüme kavuşmasının ardından Malatya’da yatırım yapmak isteyenlere arsa sıkıntısı yaşatmayacaklarının altını çizdi.

Erkoç’un konuşmasının ardından ise dilek ve temenniler bölümünde bazı üyeler görüşlerini paylaştılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 785
Bu Ay : 5675
Toplam : 5675

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom