Bitkisel Üretim Destekleme Başvuruları Başladı

2015 yılı içinde Çiftçi Kayıt Sistemi'nde kayıtlı olan ve desteklerden faydalanmak isteyen çiftçilerin, Bitkisel Üretime Destekleme başvuruları alınmaya başlandı.

Bitkisel Üretim Destekleme Başvuruları Başladı Malatya Ekonomi

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Selvi, “Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ 27 Mayıs 2015 tarih ve 29368 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yayımlanan Tebliğ ile tarımsal faaliyette bulunan çiftçilere yapılacak destekleme ödemelerine ilişkin başvuruların kabulüne yönelik usul ve esaslar belirlenmiştir” dedi.

Selvi açıklamasında, “Yayımlanan tebliğin 7. maddesinde üretim yılında Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı üreticilerimizin uygulamada olan 2015 yılında yapılacak ‘Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteği, Sertifikalı Tohum Kullanımı Desteği, Sertifikalı Tohum Üretimi Desteği, Sertifikalı Fidan/Çilek Fidesi ve Standart Fidan Kullanımı Desteği, İyi Tarım Uygulamaları Desteği, Organik Tarım Desteği, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline Göre Yağlı Tohumlu Bitkiler ve Hububat Baklagil Fark Ödemesi Desteği, İlave Sözleşmeli Üretim Desteği, Yem Bitkileri Üretimi’ desteğinden faydalanabilmeleri için tebliğin eklerinde yer alan bitkisel üretim destekleme ödemesi başvuru dilekçesi ve destekleme talep formu ile formda belirtilen belgelerini destekleme uygulama takviminde belirtilen tarih aralığında İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine teslim etmeleri şartı aranmaktadır.

ÇKS kayıtlarını güncelleyen çiftçilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına en kısa süre zarfında İlçe Müdürlüklerimize başvurarak ilgili destekleme başvuru formlarını temin ederek, doldurmaları ve İlçe Müdürlüklerimize teslim etmeleri gerekmektedir” bilgisini verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom