Öğrenciler Projelerini Sergilediler

TÜBİTAK’ın katkılarıyla Malatya Vakıfbank Ortaokul’u öğretmen ve öğrencileri tarafından gerçekleştirilen ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı yapıldı. Fuarda 60 öğrenci, yaptıkları 30 projeyi sergiledi.

Öğrenciler Projelerini Sergilediler Malatya Eğitim

Malatya Vakıfbank Ortaokul Müdürü Cengiz Uğur, “Fuarımızın amacı çocuklarımızın kendilerine olan özgüvenlerini ortaya koymak. Öğrencilerimizin de fuara olan ilgisinin çok fazla. Çocuk deyip de geçmemek lazım, çocuk çok şey yapabilir. Hani çocuklar için bilmiş denir ya, gerçekten çocuklar çok bilmiştir.

Bunları bu tür fuarlarla ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bu fuarda toplam 30 projemiz var ve her projede 2’şer tane öğrencimiz yer alıyor. Toplam 60 öğrencimiz gerçekleştirdiğimiz bu Bilim Fuarı’nda görev aldılar, çalışmalarını sergilediler. Bu fuarımızı TÜBİTAK’ın desteğiyle gerçekleştiriyoruz. TÜBİTAK bu manada çocuklarımızı bilime, araştırmaya, proje üretmeye çocuklarımızı yönlendirmiş oluyoruz. Öğrencilerimizin ilgisi çok fazla” diye konuştu.

Geometrik Şehri eserleriyle fuara katılan okul öğrencilerinden Mesih Işık, “Geometrik cisimleri tanıtmak amacıyla katılıyorum. Bu projeyi 3 kişiyle oluşturduk, eserimizin ismi de Geometrik Şehri. Biz bu eseri kartondan yaptık. Bu eseri hazırlamak bizim için zor oldu” ifadelerini kullandı.

Fuar açılışından sonra stantlar gezilerek, müzik dinletisi gerçekleştirildi.

 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 261
Bu Ay : 884
Toplam : 884

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom