Yeni Federasyon Binası Hizmete Girdi

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Malatya’ya özel, Türkiye’de ilk kez yaptırdığı kendi hizmet binası kullanılmaya başlandı.

Yeni Federasyon Binası Hizmete Girdi Malatya Spor

FİFA’nın katkılarıyla yaklaşık 600 Bin Dolar maliyetle yaptırılan TFF 8.Bölge Müdürlüğü binası aynı zamanda soyunma odalarıyla futbol takımlarına da hizmet verebilecek.

Spor tesisleşmesi konusunda Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nün yapmış olduğu ciddi yatırımlardan sonra bir başka önemli tesis de TFF tarafından kazandırıldı. Türkiye’de ilk kez Futbol Federasyonu bir şehirde kendi hizmet binasını yaptırarak bölgenin hizmetine sundu.

FİFA’nın ekonomik anlamda büyük katkılarıyla gerçekleşen TFF 8. Bölge Müdürlüğü yaklaşık 2 yıllık bir inşa sürecinin ardından faaliyete girdi. Şu an için taşınma işlemi gerçekleşen Bölge Müdürlüğü’nün tamamen açılabilmesi için yerel ve amatör liglerdeki lisans işlemlerinin bitmesi bekleniyor.

Haziran Ayı içerisinde tüm birimler Üniversite karşısındaki yeni binaya taşınacak. Yaklaşık 600 bin dolar, yani 1 milyon 570 bin lira gibi ciddi bir bütçeyle yapılan tesis, Malatya’ya bağlı illerin lisans işlerinden, transfer vizelerine kadar birçok alanda hizmet verecek.

Zemin katındaki soyunma odaları ve malzeme depolarıyla aynı zamanda sürekli futbol takımlarının kullanışına da uygun halde düşünülen tesis daha şimdiden Malatya futbolunun yeni gözdesi olmayı başardı. Çevre yolu kenarında ve çim sahaların hemen yanı başında yükselen TFF binası, gerek dış cephede kullanılan kaplama malzemeleri gerekse tercih edilen renkleri ile TFF’nin İstanbul/İstinye’deki ana binasını andırıyor.

TFF 8. Bölge Müdürlüğü yeni binasını geçtiğimiz günlerde ziyaret eden TFF Başkanı Yıldırım Demirören, binayı beğenmiş ve kalan eksiklerin biran önce giderilmesi için ekibindeki isimlere talimat vermişti.

 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 215
Bu Ay : 2859
Toplam : 2859

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom