Devletin Parası İle Seçim Çalışması Yapıyorlar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) seçim çalışmaları kapsamında Özalper Mahalle toplantısında, mahalle sakinleri ilgi gösterdi.

Devletin Parası İle Seçim Çalışması Yapıyorlar Malatya Siyaset

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) seçim çalışmaları kapsamında Özalper Mahalle toplantısında, mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. 100'lerce mahallelinin toplantığı ve bazı vatandaşların da balkonlarda izlediği mahalle toplantısında konuşan MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif  Yıldız, mahalle sakinlerinin coşkulu ve yoğun ilgi göstermelerine teşekkür ederek, Özalper'in ;MHP ile yürümeye karar verdiğini söyledi.  MHP'li Yıldız, "2002 yılında AKP hükümet olduktan sonra bazı şeyler değişmeye başladığını belirterek, "O zaman 40 bin asker ve vatandaşımızı şehit edenin ismi 'bebek katiliydi.' Şimdi ne biliyor musunuz? Sayın diyorlar. 2002 yılında PKK ile mücadele edilirken, bunlar geldikten sonra Habur Sınır Kapısında davul zurna ile karşılandılar. Bu yetmezmiş gibi devletimizin şerefli hakimi, savcısı teröristlerin ayağına kadar götürüldü. ve orada 'Siz pişmansınız, değil mi?' dedirtmek suretiyle teröristleri serbest bıraktılar" şeklinde konuştu.

"ÇANAKKALE'DE 250 BİN ATAMIZ NEDEN ŞEHİT OLDU?"

Daha geçen yıl Diyarbakır'da tel örgüyle çevrilmiş kışlanın içine teröristlerin girip şanlı Türk Bayrağına el uzattığı olayı hatırlatan MHP'li Yıldız, şunları kaydetti: "AKP hükümetinin yene sesi çıkmadı. bizim dönemimizde devlet teröristlerle topyekun savaş yapıyor, vatanımızı koruyordu. Onlardan bir tanesi de Özalper'de. Kendisi gazi oldu. Birçok arkadaşı da şehit oldu. Peki şimdi soruyorum sizlere? Bu toprakları bırakmak bu kadar kolaydı, o zaman arkadaşlarımız niye gazi oldu. askerimiz, polisimiz niye şehit oldu? Suriye toprakları içinde 10 dönümlü tek yurt dışında olan vatan toprağımız vardı. Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun bulunduğu yeri bombalayıp terk edecektiniz de, Çanakkale'de 250 bin atamız neden şehit oldu?"

"DAR GELİRLİNİN YÜKÜNÜ HAFİFLETECEĞİZ"

Milliyetçi Hareket iktidarında asgari ücretin en az 1400 liraya olacağını belirten Yıldız, çiftçilerin desteklenmesi amacıyla mazot, gübre, ilaç, tohum, yem ve fide gibi temel tarımsal girdilerin üzerindeki ÖTV ve KDV kaldırılacağını ve mazotun 1 lira 75 kuruş olacağını kaydetti. Yıldız, Milliyetçi Hareket iktidarında yapılacak hizmetleri şöyle özetledi: "Her yıl 700 bin yeni istihdam sağlayacağız. Kişi başına milli gelir 13.3 bin liraya ulaşacak. İstihdam 29.9 büyüme olacaktır. Emekliye her yıl mart ve eylül ayında birer asgari ücret destek vereceğiz Çalışmayan ev hanımlarına mesleki beceri kazandıracağız. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılanların mağduriyetlerini gidereceğiz. Evlenecek ihtiyacı olan gençlere kamu bankaları aracılığıyla 10 bin TL tutarlı 2 yıl vadeli faizsiz kredi imkanı getireceğiz. Kamu arazilerini yoksul vatandaşlarımıza tahsis edeceğiz. Sosyal hizmet ve yardımlarda hak arama imkanı getirileceğiz. Muhtaç ailelere, harcama kartı 'Hilal Kart' imkanı tanınacağız. Dar gelirlinin vergi yükü hafifletileceğiz. Tüketici kredisi ve kredi kartı borçlarından kaynaklanan borç sarmalından kurtarılacaktır. Kadın istihdamını yaygınlaştıracağız, kadınlara doğum için doğum borçlanma hakkını getireceğiz."

"DEVLETİN GÜCÜYLE PARTİ ÇALIŞMASI YAPIYORLAR"

MHP Malatya Milletvekili adayı Hakan Yılmaz ise seçimlere kısa bir süre kaldığını anımsatarak, "Akrabalarını kalkındırma partisi, bu ara her türlü haksızlığı yapmaya başladılar. Devletin tüm gücüyle parti çalışması yapıyorlar. AKP'li tüm belediye müdürleri ve kamu kurum müdürleri, AKP'li milletvekili adaylarının çantalarını taşıyorlar. Bu durumu halka şikayet edip, taktirlerinize sunuyorum" dedi.

DUBLE YOLLAR GÜZEL AMA 2 YILDA BİR YAMA YAPILIYOR

MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem ise Özalper Mahalle sakinlerinin toplantıya yoğun ilgi göstermelerine teşekkür ederek, AKP iktidarının yaptıklarında duble yolların güzel olduğunu, ama 2 yılda bir yama yapılmasının da akıllara başka soru işaretleri getirdiğini kaydetti.

MİLLİYETÇİ HAREKET İKTİDARA YÜRÜYOR

MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya'da toplantıya yoğun ilgi gösteren Özalper mahalle sakinlerine teşekkür ederek, yoğun ilginin Milliyetçi Hareket iktidara yürüdüğünün göstergesi olduğunu belirtti.

MHP'Lİ YILDIZ, ESNAFLARI DA ZİYARET ETTİ

Yapılan konuşmalardan sonra MHP'li Avukat Arif Yıldız, açık hava toplantısına katılan vatandaşlara hatıra fotoğrafı çekti hem de çevrede bulunan esnafları ziyaret etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 377
Bu Ay : 5571
Toplam : 5571

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom