İranlı Fotoğrafçı Malatya'ya Geliyor

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin, Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Levent Vadisi’nde gerçekleştireceği “Uluslararası Malatya Fotokamp” çerçevesinde İranlı Fotoğraf Sanatçısı Kamal Shabkhiz Malatya’ya geliyor.

İranlı Fotoğrafçı Malatya'ya Geliyor Malatya Haber

Fırat Kalkınma Ajansı’nın doğrudan faaliyet desteği kapsamında finanse ettiği Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi çerçevesinde İranlı Fotoğraf Sanatçısı Kamal Shabkhiz’i Malatya’ya geliyor. Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) Başkanı İnan Orhan, İranlı sanatçının fotokampa renk katacağını ifade etti. ayrıca Kamal Shabkhiz, fotokampta “Fotoğraf Adabı” isimli sunum ve söyleşisiyle fotoğrafseverlerle birlikte olacak.

KAMAL SHABKHİZ KİMDİR?

1970 Tebriz -İran doğumlu olan Kamal Shabkhiz 1986 yılında Tebriz’de Genç Sinemacılar ve Fotoğrafçılar Derneği’nde film yapımı ve fotoğraf üzerine eğitim aldı. 1987’den beri deneysel olarak fotoğrafın farklı alanlarında deneysel çalışmalar yaptı. Sonunda doğa fotoğrafçılığını kendine daha yakın bir alan olarak algılayıp bu yolda çalışmalarına devam etti. İran’da ve Türkiye’de (İstanbul-Kars-Diyarbakır) sergiler açtı. Tebriz’de farklı okullar ve üniversitelerde fotoğraf üzerine dersler vermektedir. 2001-2010 yılları arasında Azerbaycan Sanat Fotoğrafçılığı Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2010-2014 yılları arasında İran Tebriz Genç Sinema Derneği Başkanlığı yaptı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 627
Bu Ay : 8686
Toplam : 8686

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom