27 Mayıs Türkiye Gündemi

27 Mayıs 2015 Türkiye Gündemi

27 Mayıs Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programı

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 10.30’da Arap Atı tanıtım ve Hippoterapi Merkezi ile TİGEM İşletmeleri’ndeki tesislerin toplu açılış törenine katılacak. Erdoğan, saat 12.00’de TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i kabul edecek. Erdoğan, daha sonra Uşak ve Aydın’da çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

TBMM Başkanı Çiçek’in programı

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 10.00’da İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ve beraberindeki yeni atanan kaymakamları kabul edecek. Çiçek, saat 11.00’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na veda ziyaretinde bulunacak.

Başbakan Davutoğlu’nun programı

- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen Yerli Uçak Tanıtım Töreni'ne katılacak. Davutoğlu, Batman ve Mardin'de partisinin mitingine katılacak.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları

- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, silahlı saldırı sonucu öldürülen Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız için düzenlenen törene ve cenaze namazına katılacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, saat 09.30’da “Hamitabat Doğalgaz Çevrim Santrali Yeni Yatırımı Kredi Sözleşmesi İmza ve Tören Atma Töreni”ne katılacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, saat 10.00’da Sincan Temelli'deki sosyal konutlar için Selim Sırrı Tarcan Spor Salonundaki kura törenine katılacak.
- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Haliç Kongre Merkezi’nde saat 09.00’da, Yerli Uçak Tanıtım Törenine katılacak.
- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Haliç Kongre Merkezi’nde saat 10.00’da, “Bölgesel Milli Uçak” tanıtım etkinliğine katılacak ve ardından 11.45’te, Atatürk Havalimanı üzerinden Letonya’ya hareket edecek.

Siyasi partilerin programı

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 11.30’da ziyaretine gelecek olan Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri ile görüşecek.
- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saat 12.00’de Ülkücü Şehitler Anıtı’nı ziyaret edecek, saat 12.15’te konuşma yapacak, saat 12.30’da mevlid-i şerife katılacak ardından öğle namazını kılacak, saat 13.30’da pilav ikramına katılacak, saat 14.00’te Kızılcahamam, saat 14.45’te Kazan ilçe ziyaretinde bulunacak.
- Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Konya’da partisi tarafından Şehir Meydanı'nda saat 12.00'de düzenlenecek olan mitingde partililere hitap edecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Kozyatağı’nda basın toplantısı düzenleyecek.
- Vatan Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk, Ankara’da saat 13.00’de basın açıklaması yapacak.
- CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ve TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, Hilton İstanbul Bosphorus’ta saat 13.00’te, “Sağlıklı Kentleşme, Nitelikli Yapılaşma, Kültürel, Tarihi ve Doğal Çevre Değerlerinin Korunarak Geliştirilmesi İçin Ortak Mesleki Denetim ve Teknik İşbirliği Protokolü” imza törenine katılacak.
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi’nde saat 12.30’da, Eminönü-Alibeyköy Tramvay Projesi hakkında basın toplantısına katılacak, Miniatürk İskelesinde saat 13.30’da 20 Adet Tarihi Kancabaş Sandalı İle Yüzer İskelelerin Hizmete Alım Törenine katılacak, Ümraniye Alemdağ Caddesi Yamanevler İstasyonu’nda saat 15.00’te Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro İnşaatında İlk Ray Kaynağı Yapımı ve Bilgilendirme Toplantısına katılacak, Yenikapı Etkinlik Alanı’nda saat 17.00’de İstanbul Valisi Vasip Şahin ile birlikte İstanbul’un Fetih Kutlama tören alanında inceleme yapacak.
- HDP İstanbul İl Örgütü, HDP İl Binasında saat 11.00’de, Kazlıçeşme Meydanı’nda yapılmak istenen mitinge izin verilmemesi gerekesine ilişkin basın açıklaması düzenleyecek.
- Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde saat 09.30’da, Uluslararası Ulaşım Ve Otopark Sempozyumu düzenlenecek.
- İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Selami Albayrak, Holiday Inn İstanbul Airport Hotel’de saat 09.30’da, “Sağlıkta Doğru Satın Alma Sempozyumu”na katılacak.
- Halkın Kurtuluş Partisi, saat 18.30’da “27 Mayıs Politik Devriminin 55. Yılı” konulu basın açıklaması yapacak.
- KESK üyeleri, saat 10.30’da 7 Haziran seçimlerine ilişkin tutum belgelerini açıklayacak.
- Eğitim-Bir-Sen ve Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Haliç Kongre Merkezi’nde saat 10.45’te, "Ortak Akıl Platformu" Temsilcileri ile darbe sürecinin kınanacağı toplantıya konuşmacı olarak katılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 783
Bu Ay : 4340
Toplam : 4340

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom