Yeşilyurt Kiraz Festivali Turnuvası

Yeşilyurt Belediyesi ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından 22 takımın katılımı ile düzenlenen Yeşilyurt Kiraz Festivali Futbol Turnuvası dün yapılan törenle başladı.

Yeşilyurt Kiraz Festivali Turnuvası Malatya Spor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu’nun yaptığı başlama vuruşuyla start alan turnuva 3 hafta sürecek.

21.Yeşilyurt Kiraz Festivali kapsamında bu yıl 2.’si düzenlenen futbol turnuvası dün başladı. Yeşiltepe 3 Nolu Saha’da başlayan turnuva için açılış organizasyonu yapıldı. Turnuvaya katılan ve dün maçları olan, 1966 Malatya Gençlikspor, Telekomspor, Orduzuspor, Malatyaspor, Malatyagücü ve Kaldırımspor takımları genç oyuncuları ile sahada hazır bulundu.

Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, TFF Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, Yeşilyurtspor Kulüp Başkanı Dursun Sucu ve ASGD Malatya Şube Başkanı Akif Çelik ile spor camiasından çok sayıda isim açılış törenine katıldı.

İlk olarak söz alan ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, “Yeşilyurt Belediye Başkanımıza gerkçekten çok teşekkür ediyorum. Çok kısa bir süre önce göreve gelmesine karşın bu bölgenin spor anlamında gelişmesinde emekleri var. Kendisine amatör camia adına minnettarım. Bazı eksiklerimiz de var, onları da ilettiğimizde çok ılımlı yaklaştı. Bugün bu turnuvanın bile amatör takımlarımıza çok ciddi kaynak yarattığını görüyoruz. Bu manada ben Hacı Uğur Bey’e saygılarımı sunuyorum” dedi.

Spora destek vermenin kendisi için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, “Gençlerimizi bazı zararlı alışkanlıklardan korumak ve sağlık açısından spor çok önemli. Biz olaya bu gözle bakıyoruz ve Belediyemizin gücü oranında elimizden gelen desteği sunmaya çalışıyoruz. Burada pırıl pırıl bu gençleri görmek bize yetiyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu da kendisinin de spor yaptığını belirtip, “Gerçekten spor adına önemli bir turnuva. Yeşilyurt Festivalimiz önceden bir tohumdu. Şimdi yeşerdi büyüdü kocaman bir ağaç olma yolunda ilerliyor. Festival kapsamında bazı sporsal etkinliklerimiz var. Futbol turnuvası da bunlar arasında. Gençlerin burada spor yapmasına vesile olmak çok güzel bir duygu. Bizlerde zaman zaman top oynuyoruz. Sağlık için spor şart” diye konuştu.

Yapılan açıklamaların ardından protokol üyeleri ile sporcular hatıra fotoğrafı çektirdi. Günün anısına ASKF protokol üyelerine top ve çiçek takdim etti.

Daha sonra ilk maçı oynayacak olan Malatyagücü ile Telekomspor takımları sahada yerlerini alırken, başlama vuruşu için protokol saha ortasına davet edildi. Kaymakam Nesim Babahanoğlu’nun verdiği pas ile Hacı Uğur Polat topu sporculara attı.

25 Mayıs’ta başlayan turnuva 13 Haziran’da sona erecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 146
Bu Ay : 1675
Toplam : 1675

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom