İttifak Adayları Açık Oto Pazarını Ziyaret Etti

Milli İttifak’ın Malatya’da 1.Sıra Milletvekili Adayı Osman Cemali Marasalı, esnafların toplumun orta direk sınıfını temsil edenler olduğunu belirterek , “Türkiye’de orta direği mutlak suretle muhafaza etmemiz gerekiyor” dedi.

İttifak Adayları Açık Oto Pazarını Ziyaret Etti Malatya Siyaset

Seçimler öncesi, çalışmaları tam gaz sürdüren Milli İttifak’ın Saadet Partili adayı Osman Cemali Marasalı ve partililer Yeşiltepe’de Pazar günleri kurulan açık oto pazarını gezdi. Burada vatandaşlarla tek tek ilgilenen Marasalı, sorun dinledi dertlere çözüm olabilme adına 7 Haziran’da oylara talip olduğunu söyledi. İkinci el arabalarını satmak için pazara gelen vatandaşlarda, Milletvekili Adayı Marasalı’ya büyük ilgi göstererek sorunlarını ilettiler.

Malatya’nın şuan sadece tarıma dayalı bir ekonomisinin bulunduğunu söyleyen Marasalı, “Bugün İpaş’ta son 3 ay içerisinde 1500 kişinin çalıştığı hazır giyim konfeksiyon bölümü kapatıldı. Niye kapatıldı biliyor musunuz? Sadece SGK’daki o teşvikin kaldırılması nedeniyle” dedi.

Malatya’daki teşvik sisteminin değiştirilmesiyle sanayicilerin maliyenin yüzde 4.4 oranında yükseldiğini belirten Marasalı, bu nedenle de fabrikalarda küçülmelere gidildiği ve işsiz sayısının da arttığını kaydetti. Devletin teşvik sistemini yeniden gözden geçirmesi gerektiğini belirten Marasalı, “Malatya sanayi ile anılır bir kent haline gelmeli” diye konuştu.

Açık oto pazarına haftalık 500 civarında aracın geldiğini ancak sadece 7-8 aracın satılabildiğini ifade eden Marasalı, “Bugün seçime kısa bir süre kala ülkede seçim ekonomisinin uygulanmasına rağmen ekonominin bu durumu ciddi manada bizleri ürpertiyor. Aslında bu bizim için bir tesadüf değil bir sonuç. Parasal sıkılaştırma uygulanan bir ülkede bundan iyi de bir sonuç olmazdı. Bugün insanlara söylenen şey ‘harcama yapmayın, harcamalarınızı erteleyin’ Bir Malatya düşünün ki gelen kaynağın yüzde 80-90’nı hiç piyasaya çıkmadan banka kesinti yolu ile yeniden merkeze dönüyor

Maalesef insanlarımızın bundan daha fazla bir beklentiye sahip olmaları da mümkün değil” dedi.
Milli İttifak’ın iktidara gelmesi durumunda Türkiye’de uygulanan sistemin tam tersini uygulayacaklarını söyleyen Milletvekili Adayı Osman Cemali Marasalı, “İnsanların cebine para vererek, maaşlara yüzde 50 zam yaparak insanları harcamaya yöneltip harcamaya dayalı üretimi arttırma yolu ile insanları zenginleştirme ve esnafımızı yüzünü güldürme politikaları uygulayacağız” dedi.

Esnafların toplumun orta direğini temsil eden insanlar olduğunu dile getiren Marasalı, “Dolayısıyla hem üst kesime para akışını sağlayan hem de alt kesime bakan insanlar esnaflar. Bu nedenle Türkiye’de orta direği mutlak suretle muhafaza etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Milli İttifak’ın adayları Osman Cemali Marasalı, Av. Sema Altuntaş ve Turan Odabaşı daha sonra MalatyaPark alışveriş ve Yaşam Merkezi’ndeki esnafları ziyaret etti. Burada esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen adaylar, iktidarın yanlış politikaları yüzünden esnafın perişan olduğunu söylediler.

Milli İttifak adayı Av. Sema Altuntaş, “Memleketin hali ortada. Gittiğimiz her yerde küçük ve büyük esnaflar olmak üzere herkes sıkıntılı” diyerek esnafın içerisinde bulunduğu durumu özetledi.

Milletvekili Adayı Turan Odabaşı ise seçimlerden sonra getirilmek istenen Başkanlık sistemini eleştirerek “Amaç başkanlık değil, amaç özgürlük değil, amaç daha baskıcı daha diktatörlük bir rejim. Maalesef bizim terörist diye lanse ettiğimiz insanları kahramanmış gibi tekrar piyasaya sürme çabasıdır. Aksi takdirde bu ortamı insanlar mum ile arayacaklar” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 68
Bu Ay : 5262
Toplam : 5262

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom