Kiraz Festivali Futbol Turnuvası Başlıyor

Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) Başkanı Seyfullah Özdemir, Yeşilyurt Kiraz Festivali kapsamında organize edilen futbolu turnuvasını başlattıklarını söyledi.

Kiraz Festivali Futbol Turnuvası Başlıyor Malatya Kültür-Sanat

Malatya amatör futbolda devam eden ligler ve Yeşilyurt Kiraz Festivali Futbol Turnuvası ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Seyfullah Özdemir, Malatya amatöründe ufak tefek bazı sıkıntıların dışında güzel bir sezonun yaşandığını ifade etti.

Alt grupların yüzde seksenini bitirdiklerini kaydeden Özdemir, “Alt gruplarımızı bitirdik. Sadece u-13 grubumuz var. Onun da önümüzdeki hafta finalini oynatacağız. Malatya şampiyonunu belirleyip gruplara göndereceğiz. 2 Amatör Küme Büyükler Ligimiz devam ediyor. Onu da Haziran’ın ortalarında bitireceğiz. Gruplarda bu sene biraz başarısız olduk. Çok istememize rağmen takımlarımız ikinci kademeye geçemedik. Amaç turnuvalara katılmak. Yani oraya gidip illaki Türkiye şampiyonu olacaksın diye bir şey yok. Tabi bu da lazım ama önemli olan katılım” diye konuştu.

"KİRAZ FESTİVALİ FUTBOL TURNUVASINI BAŞLATTIK"

Yeşilyurt Kiraz Festivali kapsamında ikincisi organize edilen futbol turnuvasını açılış seremonisini gerçekleştirdiklerini de belirten Özdemir, spora verdiği katkılardan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür etti.

Bu organizasyonun kulüplere maddi yönden de destek sağladığını belirten MASKF Başkanı Özdemir, “Kiraz festivalimize de bir anlam katmak için bu turnuvayı düzenliyoruz. Geçen sene 12 takımla yaptığımız turnuvayı bu yıl 12 takımla yapıyoruz.

Çok büyük bir katılım var. Buraya katılan kulüplerimizin tamamı semt kulüpleri. Yeşilyurt Belediyemizin kulüplerimize katkı amaçlı yaptığı bir turnuva. 25 Mayıs itibariyle turnuvamızı başlattık. İnşallah centilmence maçlar olur. Ben katılımcı takımlara başarılar diliyorum. Sayın Hacı Uğur Polat’a da teşekkürlerimiz sunuyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 572
Bu Ay : 5462
Toplam : 5462

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom