Ali Yalçın, Eczacı Odasını Ziyaret Etti

Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali YALÇIN, Özsan sanayi Sitesi esnafları ve Toki sakinleri ile buluştuktan sonra Malatya Eczacılar Odası Başkan Tahir Özelçi ile bir araya geldi.

Ali Yalçın, Eczacı Odasını Ziyaret Etti Malatya Siyaset

Seçim sürecine dair istek ve temennilerin dile getirildiği görüşmede eczacıların yaşadıkları ortak sorunlar hakkında da mülahazada bulunuldu.

Sağlık Hizmetlerinin Yükünü Eczacılar Taşıyor

Sağlığın en güçlü taraflarından biri olarak tanımlanan eczacıların temsilcisi olan Malatya Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi'yi ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren YALÇIN, " Hekimin direk ulaşamadığı hastalarla tebessümle alakadar olan eczacılarımızın,  bugün sorunlarını konuşur duruma gelmiş olmamız üzücüdür" dedi.

TEDAVİ GİDERLERİ, SON 3 YILDA 4 KATINA ÇIKTI

YALÇIN konuşmasında, sağlık personellerinin ve hastaların yaşadıkları sorunların temelinde hekimlerin hastaya yeterli zaman ayıramamasından kaynaklanan doktor-hasta iletişimsizliği ve gittikçe artan sağlık tedavi giderleri olduğunu kaydetti. YALÇIN’ın bu sorunlar hakkında tespitleri " Hastanın şimdi eskiye kıyasla istediği hekime muayene olabildiği iddia ediliyor. Hâlbuki hekim hastasına ancak 3 dakikasını ayırıyor, hasta hekimi bulmuş ama bir türlü iletişime geçemiyor. Hekimiyle sağlıklı iletişim kuramayan hastaların yükünü de eczacılar taşıyor. Bugünkü verilere baktığımızda hastanın git gide cebine yansıyan pahalı sağlık ve tedavi giderleri ile karşılaşıyoruz. Son 3 yılda 4 katına çıkan bir tedavi gideri görüyoruz " yönünde oldu.

Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) sağlıklı toplumu; psikolojik, ekonomik ve sosyolojik olarak sağlıklı olmak şeklinde tanımladığını hatırlatan YALÇIN,  bugün bir takım yolunda gitmeyen politikalar yüzünden hasta ile ilk anında eriştiği eczacısı arasına mesafe girdiğini, söyledi.

YALÇIN, “Başkanımızın,  eczacılarımızın hükümet politikalarından kaynaklanan bir takım mağduriyetlere karşı birçok mücadele vererek, çok büyük, güçlü bir temsiliyet oluşturduğuna inanıyorum. Malatya'daki eczacılar ve onların çalışanlarını aile bilinciyle bir arada tutarak güzel bir örnek oluşturan başkanımızı kutluyorum” dedi.

Sözlerine Dr. Ali YALÇIN'a yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür ederek başlayan Tahir Özelçi,  YALÇIN'ın sağlık mensubu olması sebebiyle Odanın ve eczacıların sorunlarına karşı yabancı olmadığını belirtti. Özelçi,  YALÇIN'ın kısmet olup da vekil olduğunda eczacılık mesleğinin sorunlarıyla ilgili teferruatları dile getireceğini ve bunlara çözüm yolları arayacağına inandığını dile getirdi. Özelçi son olarak "Hayırlı bir yola çıkmış Rabbim yar ve yardımcısı olsun. İnşallah istediği sonucu alır, hem Malatya'mız için hem de ülkemiz için başarılı çalışmalarda bulunur. Allah yolunu açık etsin" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 434
Bu Ay : 4232
Toplam : 4232

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom