Ölmeztoprak Çalışmalara Devam Ediyor

Seçim çalışmaları kapsamında Malatya’nın Hekimhan ilçesinde, halkı ve esnafı ziyaret eden, Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Münir Doğan Ölmeztoprak, “Türkiye kavga yaparak büyümez. Üretimde bulunarak bu ülkeyi kalkındırırız” dedi.

Ölmeztoprak Çalışmalara Devam Ediyor Malatya Siyaset

Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Münir Doğan Ölmeztoprak, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Hekimhan ilçesini ziyaret eden Ölmeztoprak, Hekimhanlılarla ve esnafla buluştu. Hekimhanlıların yoğun ilgi gösterdiği Ölmeztoprak'a vatandaşlar dertlerini anlatı. Büyükşehir Yasası’yla birlikte daha az hizmet aldıklarını dile getiren vatandaşlar, “Her yerde olduğu gibi bizim de en büyük sorunumuz işsizlik.

Çiftçi olarak üretemiyoruz, üretsek bile ürünümüzü satamıyoruz. Özeleştirmelerle birlikte maden sahalarımız özel sektöre devredildi. Bu da işsizliği daha da artırdı. Seçim döneminde siyasiler gelip söz veriyor yapacağız diye ama seçim bittiğinde kimseleri ortalıkta göremiyoruz. İktidar milletvekilleri geliyor çarşıyı gezemiyorlar. El sallayıp kaçıyorlar. Sonra da gazetelerde 'halk yoğun sevgi gösterdi' diye yalan haber yazıyorlar” diye sitemde bulundular.

Türkiye de ki birçok kurumun ya satıldığını ya da atıl durumda olduğunu söyleyen Ölmeztoprak, “Demir maden sahası kapatılarak, özel sektöre devredildi. Bu maden ocaklarında çalışan kardeşlerimizin durumunu iyi biliyorum. Böyle bir çalışma hayatı olmaz. Bu modern köleliktir. Başka bir kurumumuz Malatya Şeker Fabrikası, geçen sene satılığa çıkarıldı. Fiyatta anlaşamadıkları için satılmadı. Türkiye lüks tüketimle, fabrikalarını kapatıp, AVM'ye dönüştürerek büyüyemez.

Bizim zamanımızda temelleri atılan Vagon Fabrikası çürümeye terk edilmiş durumda. Yıkılmaya yüz tutmuş. Allah izin verirse burayla ilgili büyük projelerim var. Buranın satılmasına müsaade etmeyeceğiz. Malatya'mıza kazandırıp on bin kişinin çalışacağı kayısı entegre tesisi yapacağız. Bunun için kayısı üretici birliğinin kurulması lazım. Üreticiler de oraya ortak olacak. Hazineden de destek alacağız" dedi.

Mevki, makam peşinde olmadıklarını söyleyen Ölmeztoprak, “Zamanında milletvekilliği, il başkanlığı yapmış biriyim. Memleketin bu gidişatını iyi görmediğim için elimizden bir şey gelir mi diye yollara düştük. Türkiye kavga yaparak büyümez. Üretimde bulunarak bu ülkeyi kalkındırırız. Bunun için yeni bir başlangıca ihtiyacımız var. 7 Haziran’da bu başlangıcı Malatya'mızın yapacağına inanmaktayım. Her doğum sancılıdır. Kavgaya ve kaderine terk edilmiş güzel ülkemiz kutlu bir doğum yapacaktır. Gelecek günlerin aydınlığı 8 Haziran sabahında vuku bulacaktır. Bunu ümit ediyorum. Benim dünüm, bugünüm, yarınım Malatya'da olacak” şeklinde konuştu.

"HER BAŞLANGIÇ BİR UMUTTUR"

Malatya Bağımsız Milletvekilli Adayı Münir Doğan Ölmeztoprak, daha sonra Yeşiltepe Oto Galericiler Sitesi’nde bir işyerinin açılışına katıldı. “Her başlangıç bir umuttur” diyerek sözlerine başlayan Ölmeztoprak, “Bugün bütün alem-i İslam adette bir matem gecesi içinde, her gece aşure, her ay muharrem, her yer Kerbela oldu. Kainatın varlık nedeni efendimiz hürmetine Cenab-ı Hak İslam’a ve bize yardım eylesin. Her başlangıç bir umuttur" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 96
Bu Ay : 6076
Toplam : 6076

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom