Milli İttifak Adayları Çalışıyor

Milli İttifak adayları Saadet ve Büyük Birlik Partisi kadroları ile gece ve gündüz demeden çalışıyorlar.

Milli İttifak Adayları Çalışıyor Malatya Siyaset

SP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay’ın da katıldığı seçim çalışmalarında adaylar eski Malatya’da esnafları gezerek 7 Haziran’da bu düzenin değişmesi için destek istediler.

7 Haziran seçimlerine 2 hafta kala Milli İttifak’ta, çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürüyor. Her gün esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek onlara projelerini anlatan Milli İttifak’ın güçlü milletvekili kadroları, bu seçimlerin milletin önündeki son şans olduğunu belirterek destek istiyorlar.

Eski Malatya’da (Battalgazi) esnafları ziyaret eden adaylara ilgi büyüktü. Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk, ülkede her gün artan işsizliğe dikkat çekerek AK Parti iktidarı öncesi ile şimdiki durumu kıyaslayarak işsizliğin büyük ölçüde arttığını dile getirdi. Üniversite mezunu gençlerin, iş bulamadığı için ara işlerde çalışmak zorunda kaldığını belirten Asiltürk, 10 yıl öncesi Türkiye ile bugünkü Türkiye’yi karşılaştırdıklarında dışa bağımlı bir ülke haline gelindiğinin gözler önüne serildiğini söyledi.

Milli İttifak Adayı Mustafa Sertkaya ise, 2011 seçimleri öncesini hatırlatarak bugünkü İktidar ve muhalefetin halkın karşısına yeni bir anayasa yapacakları vaadi ile çıktıklarını, ancak aradan geçen 4 yıla rağmen bunu başaramadıklarını söyledi. Halka verdikleri sözü tutamayan bir iktidar ile karşı karşıya olduklarını belirten Sertkaya, “Şimdi bunlar anayasayı yine değiştiremezler. Bunların yapacağı anayasa adil bir anayasa olmaz. Halkın yanında olmaz” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay’ın da katıldığı ziyaretlerde adaylar ilçedeki esnafları tek tek dolaşarak destek istedi. Gittikleri her esnafta, mevcut hükümet ile ilgili sitemleri dinleyen adaylar, Milli İttifak iktidarında yapacakları projeleri detayları ile anlattılar.

Milli İttifak Adayı Cumali Akça da, üreten bir toplum olmaktan çıkıldığı için, köylünün de üreticinin de perişan bir halde olduğunu söyledi. Mevcut sistemin üretime engel olduğunu söyleyen Akça, Malatya’nın her seçimde iktidara büyük destek verdiğini ancak nedende hiçbir zaman bu desteğinin karşılığını alamadığını savundu. Artık bu düzene dur denilmesi adına 7 Haziran seçimlerinin bir fırsat olduğunu söyleyen Akça, ülkenin refaha ve feraha kavuşması adına iktidarın al aşağı edilmesi gerektiğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 95
Bu Ay : 7732
Toplam : 7732

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom