Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı

FATİH Projesi kapsamında bugün Malatya’da öğrenim gören öğrencilere 150 bin adet tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.

Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı Malatya Siyaset

Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle temsili olarak 34 adet tablet bilgisayar öğrencilere verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın açış konuşmasında 2010 yılı Kasım ayında başlayan projede belli bir aşamaya gelindiğini, 2 bin 319 adet etkileşimli tahtanın sınıflara montajının gerçekleştiğini, 3 ortaokul hariç hepsinde bu tahtaların montajının tamamlandığını, 155 okula 2 bin 750 adet etkileşimli tahtanın 2015 yılı içerisinde kurulacağını belirti. Tatlı, 11 bin 150 adet tablet bilgisayarın dağıtımının gerçekleştiğini, 2015 yılı içerisinde 11 bin tablet bilgisayarın daha dağıtılacağını söyledi. 604 okula çok fonksiyonlu yazıcı tahsis edildiğini, tüm orta okular da internet alt yapısının hazırlandığını ve çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

Törende konuşan Vali Süleyman Kamçı ise, “Açılımı ‘Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi’ olan FATİH Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı işbirliği ile Türkiye'deki tüm dersliklere birer adet dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı ve akıllı tahta, her öğrenciye tablet bilgisayar verilmesi öngörülmektedir. Projenin amacı, çağın gereklerine uygun olarak bilgi toplumu oluşturmak ve eğitimde teknolojiyi yararlı kılmaktır.

Buna göre; proje kapsamında 700 bin tablet bilgisayar ihalesi yapılmış olup bunun 150 bin adeti Mayıs-Haziran aylarında, geri kalanı ise Eylül-Ekim aylarında dağıtılacaktır. Bizler şu an, ilimize gönderilmiş olan tablet bilgisayarlardan 34 tanesinin öğrencilerimize dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle, her alanda olduğu gibi eğitimde de muazzam hizmetlerin altında imzası bulunan ve aziz milletimize gelişen dünyanın bütün nimetlerini sunmayı gaye edinen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Malatya halkı ve şahsım adına saygı ve şükranlarımızı arz ediyorum. Başta Sayın Bakanlarımız olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığımız ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımızın bütün yetkililerine şükranlarımızı sunuyor, tabletlerin öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Öğrencilere Vali Kamçı, Vali Yardımcısı A. Kadir Duran, Battalgazi İlçe Kaymakamı Vedat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Maarif Müfettişleri Başkanı Şenay Günel ve Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut tarafından tablet bilgisayarların verilmesinden sonra tören sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 202
Bu Ay : 3759
Toplam : 3759

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom