Malatya Turizm Planı Yenileniyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 2011 yılında yapılan Malatya Turizm Master Planı’nın yenilenmesi için harekete geçti.

Malatya Turizm Planı Yenileniyor Malatya Kültür-Sanat

2011 yılında yapılan Malatya Turizm Master Planı yenileniyor. Turizm Master Planı’nın yenilenmesi çerçevesinde, Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yüksek Şehir Plancısı Saffet Atik’in konuşmacı olarak katıldığı bilgilendirme toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Fırat Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Erol Yiğit, şube müdürleri ve teknik personeller katıldı.

Toplantıda konuşan Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yüksek Şehir Plancısı Saffet Atik, planlamaların klasik ve geleneksel çalışmalar olduğunu belirterek, Antalya, Adapazarı, Bolu, Zonguldak gibi şehirlerde yapılan planlamalardan örnekler verdi.

Dünya Turizm Örgütü’nün bir unsur üzerinde durduğunun altını çizen Atik, “Dünya Turizm Örgütü yerel kültürün ön plana çıkarılmasını istiyor. Kentler bu planları yaparken atılımın hangi alanda olacağına karar vermeli. Tarım mı? Turizm mi? Sanayi mi? Buna karar vermeli. Stratejik planının değerleri ortaya çıkarılmalı. Turizm sektörü ekonomik bir yapıdır. Doğru planlanmaz ise ilerleyen dönemlerde yapılan yatırımlara zarar verir. Kentler bu konuda yollarını doğru çizmeliler. Malatya için biz 2011 yılında bir çalışma yaptık. Kısa vadeli bu çalışmayı şimdi uzun vade de yapmaya çalışacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom