Ölmeztoprak Sanayi Esnafını Ziyaret Etti

Malatya Bağımsız Milletvekilli Adayı Münir Doğan Ölmeztoprak, hükümetin üretimden vazgeçtiğini, lüks yatırım ve israfa yöneldiğini söyledi.

Ölmeztoprak Sanayi Esnafını Ziyaret Etti Malatya Siyaset

‘Yeni bir başlangıç için’ sloganıyla yola çıkan ve vatandaşlarla buluşan Malatya Bağımsız Milletvekilli Adayı Münir Doğan Ölmeztoprak, seçim gezileri kapsamında Malatya Sanayi esnafının sorunlarını dinledi.

Malatya’nın en büyük probleminin işsizlik olduğunu dile getiren Ölmeztoprak, “Sanayide ki birçok esnaf 2002 de ki krizden daha derin bir kriz yaşadıklarını çoğu gün siftahsız dükkânlarını kapatıp eve gittiklerini söylüyorlar. Bununla birlikte sosyal huzursuzluk başını alıp gitmiş.

Türkiye’nin yeni bir vizyona, başlangıca ihtiyacı var. Şu an ülkeyi yönetenler gerek içeride gerek dışarıda kavgaya yönelmiş durumdalar. Ülkenin yatırımları sahipsiz bırakılmış durumda. Malatya’nın yatırımları da bu vaziyettedir. Bu bölgenin en büyük geliri kayısıdır. Kayısı Malatya ekonomisinin lokomotifi, kayısının olmaması durumda, bütün sektörler duruyor. İki aydır gezilerimizde görebildiğimiz ortak hadise kayısı ile ilgili anlatılanlardır. Ama ülkeyi yönetenler kayısıya kayıtsız durumdalar” diye konuştu.

Son günlerde hükümet ile muhalefet partileri arasında ki kaynak tartışmasını da değerlendiren Ölmeztoprak, “Muhalefet ile hükümet arasındaki hadiseler kaynak yetersizliği. İç tasarruflar sağlıklı kullanılmıyor. Hükümet şu an lüks yatırımlara ve israfa yönelmiş durumda. Dış kaynakların bir ülkeye gelebilmesi için o ülkenin hukuk devleti olması lazım. Bununla birlikte siyasi istikrarın ve sosyal barışın olması lazım. Türkiye son zamanlarda bu noktalarda sıkıntı içerisinde bulunmaktadır” dedi.

Türkiye ekonomisinin son yıllardaki büyümesinin yetersiz olduğunu söyleyen Ölmeztoprak, “Türkiye’de milli nüfus yılda 1,5 oranında büyüyor. Ekonomi ise yılda 2-2,5 oranında büyümektedir. Bu büyüme oranıyla Türkiye’nin herhangi bir yere varması imkansızdır. Onun için yeni yatırımlara, kaynaklara ihtiyaç vardır. Bu şekilde kronikleşen işsizliği önleyebiliriz. 7 Haziran seçimleri bu noktada önem teşkil etmektedir.

Malatya şu anda koro halinde tek sesli bir şehir haline geldi ve sesi çıkmıyor. Bu tek sesliliğe farklı bir sesi, bir alternatifi oluşturmak için yoldayız. 7 Haziran seçimleri Malatya’mız ve Türkiye’miz için önemlidir. Seçimler inşallah hayra vesile olur ve bu yaralar sarılır ümidi içerisindeyim” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 646
Bu Ay : 7792
Toplam : 7792

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom