Malatya, Bilim ve Çocuk Şenliği Açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe belediyeleri işbirliğinde Malatya Bilim ve Çocuk Şenliği, düzenlenen törenle açıldı.

Malatya, Bilim ve Çocuk Şenliği Açıldı Malatya Haber

Büyükşehir hizmet binası arkasındaki Fuar Çadırı’nda düzenlenen Bilim ve Çocuk Şenliği’nin açılış törenine Vali Yardımcısı Abdulkadir Duran, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün, Büyükşehir Genel Sekreteri Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Doğanşehir Kaymakamı Murat Irgatoğlu, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, belediye meclis üyeleri, daire başkanları, şube müdürleri ve öğrencileri katıldı.

Açılış töreninde konuşan Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın, Bilim ve Çocuk Şenliği ile bilim iletişiminin sağlanması, katılımcıların merak duygularının tetiklenmesinin amaçlandığını kaydederek, “Şenlikteki etkinlikler kapsamında Bursa, Eskişehir, Kocaeli büyükşehir belediyeleri ile İstanbul Sancaktepe Belediyesi bilim ve teknoloji merkezlerinin yanı sıra İnönü Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki TÜBİTAK dereceli projeler yer alacak. 70 etkinlik masasında bilimsel deneyler sergilenecek” dedi.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, şenliğin önemine işaret ederek, “Çocuklarımız şenliği ziyaret ederek burada bilimsel deneylere şahitlik edecekler. İnşallah çocuklarımızın bilim aşkı, sevgisi, sevdasına bir katkımız olacak” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bugün burada bir Malatya fotoğrafı görüyoruz. Bu fotoğrafta Büyükşehir Belediyesi var, Battalgazi Belediyesi var, Yeşilyurt Belediyesi var, Milli Eğitim var, Üniversite var. Birlik beraberliği sergileyen bir fotoğraf. Aynı zamanda bilim ve ilim adına bu birlik ve beraberlik sergileniyor. İlgili tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün de Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın selamlarını ilettiğini kaydederek, “Sayın Başkanımız İl dışında olması hasebiyle bu programa katılamadı. Şenliğin Malatyamıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra Malatya Bilim ve Çocuk Şenliği’nin açılış kurdelesi kesilerek, fuar alanı gezildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 73
Bu Ay : 6870
Toplam : 6870

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom