Seçmen Bilinçli Olursa Değişim Olur

Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali YALÇIN, seçim çalışmalarını Sürgü'de sürdürdü.YALÇIN, bugün emekli maaşının herkesi malumu olduğunu, bundan da kötüsünün 40 yaşına gelip de bir işe yerleşememiş işsiz evlatların olması olduğuna işaret etti.

Seçmen Bilinçli Olursa Değişim Olur Malatya Siyaset

BÜYÜKŞEHİR, BÜYÜKLERE YARADI

Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali YALÇIN,seçim çalışmalarını Sürgü'de sürdürdü.

 Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali YALÇIN, Malatya'nın kendine has özellikleri ve güzelliklerini bünyesinde barındıran Sürgü'de bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Malatya'nın büyükşehir olmasının olumlu ve olumsuz birçok etkisinin olacağı muhakkaktır. Yalnız vatandaş ve esnaf ile yapılan konuşmalarda halen  olumlu bir tarafına rastlanamadı. Nitekim YALÇIN ile konuşan esnaf içinde durum böyleydi: " Gelip biz belediyeyi kapatacağız, siz buna razı mısınız, değil misiniz diye soran olmadı. Belediyemiz Doğanşehir'e bağlandı, para oraya akıyor, bize de oturun sesinizi çıkartmayın diyorlar.Büyükşehir bizim neyimize yaradı? Bu nasıl bir sistem böyle ? Gidişat hiç hoş değil, ne yazık ki milletimiz de teşekkür eder gibi, eline sağlık der gibi 13  sene oy verdi. Kabahat bizde onlarda değil''

Esnafı dinleyen YALÇIN'ın yorumu, ''Büyükşehir olduk fakat büyükşehir büyüklere yaradı. Bağımsız aday olarak eleştirilerimizi, temsiliyet yetersizliği üzerine kuruyoruz. Oylarımızı alıp gidenler, oylardan gelen   gücü halka hizmete dönüştürmediler. Kendi bireysel geleceklerinin endişesine düştüler.  O yüzden seçmen bilincini ortaya koyup sandığa gitmelidir" şeklinde oldu.

İleri bir yaşta olduğu için artık dinlenmeye çekilip, çalıştığı yılların yorgunluğunu atması  gerekirken halen çalışmak zorunda kalan yaşlı amcanın şikayeti de diğerlerinden farklı değildi: "Emekli maaşı yetmiyor. Benim maaşım beni idare etse çalışmam, ama kimseye muhtaç olmamak için gayret gösterip devam ediyoruz"

40 YAŞINA GELMİŞ İŞSSİZ EVLATLARIMIZ VAR

Emekli yaşlı amca, aynı mecburi ikinci iş hayatını yaşamak zorunda kalan binlerce emekliden biri sadece. Bu durum karşısında YALÇIN, "Kimseye muhtaç olmadan çalışmaya devam ederek sen şerefli ve onurlu olanı tercih etmişsin. Seni buna zorlayanlar utanmalıdır" dedi. YALÇIN, bugün emekli maaşının herkesi malumu olduğunu, bundan da kötüsünün 40 yaşına gelip de bir işe yerleşememiş işsiz evlatların olması olduğuna işaret etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 128
Bu Ay : 2612
Toplam : 2612

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom