Dinçer'den Darendeye Ziyaret

Milli Eğitim eski Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, Malatya’nın Darende’de ilçesini ziyaret etti.

Dinçer'den Darendeye Ziyaret Malatya İlçe

Darende’nin inanç turizmi açısından önemli bir yer olduğunu ifade eden Ömer Dinçer, “Burada insanların sosyal ve toplumsal faydası gözetilerek, güzel çalışmaların yapıldığını gördük. Bu ve benzeri vakıfların insan odaklı çalışmaları, devletimizi geleceğe, çağın ötesine taşıyacaktır” dedi.

Milli Eğitim eski Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, iş adamı arkadaşları ile geldiği Darende’de tarihi ve turistik mekanları ziyaret etti. Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser ve Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı H. Hamidettin Ateş’le birlikte yapılan çalışmaları inceleyen Dinçer, doğal ortamla uyumlu güzel düzenlemeler yapıldığını belirtti.

Vakfın kültürel değerlere büyük önem verdiğini ifade eden Dinçer, Somuncu Baba Tanıtım Merkezi’nin, yörenin ve milletin kültürel dokusunu yansıttığını belirtti. Müzedeki eserleri de inceleyen Ömer Dinçer, Darende’nin, Türkiye’nin şanslı yörelerinden bir tanesi olduğunu söyledi.

Dinçer, “Darende’ye bu ikinci ziyaretim. Darende’yi beklentilerimin çok çok üstünde buldum. Buraları gezip de hayran kalmamak elde değil. Ayrıca Darende, gerek cihan devleti olan Osmanlı İmparatorluğu’na gerekse de günümüzde ön planda olan çok önemli isimleri bağrından çıkarmıştır. İnşallah buradan devletimizi çağın ötesine taşıyacak insanlar gelmeye devam edecektir. Buraya hizmet eden ve buraların güzel olması için gayret sarf eden herkesi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 158
Bu Ay : 8217
Toplam : 8217

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom