Akçadağın Yolları Yenileniyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi. Akçadağ ilçe merkezinde, 10 kilometrelik yolda sıcak bitüm ile asfalt bakım çalışması yaptı.

Akçadağın Yolları Yenileniyor Malatya İlçe

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Akçadağ ilçe merkezinde TOKİ, yeni Devlet Hastanesi önü, kağıt fabrikası-ilçe merkezinde yaklaşık 10 kilometrelik yolda sıcak bitüm ile asfalt bakım çalışması yaptı.

Yapılan yazılı açıklamada, 14 kilometre olan Bahri Mahalle yolunun 11 kilometrelik bölümünü asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi asfalt ekiplerinin, kalan 3 kilometrelik bölümün tamamlanması için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ettiği belirtildi. Ankara asfaltından, hava alanına kadar olan bölümün tamamında çalışmalarını sürdüren ekiplerin, mahalle yolunda ilk olarak asfalt bakım çalışmaları yaptığı, 2 bin 776 ton alt temel malzemenin serildiği yolun 11 kilometrelik bölümüne sathi kaplama asfalt serimi yapıldığı kaydedildi.

Açıklamanın devamında, “8 kilometre uzunluğundaki Doğanlar-Resuluşağı grup yolunun ise 5.5 kilometresinde stabilize kaplama işi tamamlandı. 6 bin metreküp alt temel malzemesinin kullanıldığı yolda, ekipler yol genişletme çalışmaları da yapıyor. Yolların standartlara uygun hale gelmesi için dere yataklarına çeşitli çaplarda beton büzler yerleştirilirken, yer yer menfez genişletme ve yol genişletme çalışmaları da yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi, Akçadağ’ın Örüşkü-hava alanı, Kürecik-Demirciler grup yolu ile Levent Vadisi yolunda da çalışmalar yapıyor” denildi.

Akçadağ’da yapılan yol çalışmalarını değerlendiren muhtarlar ve vatandaşlar çalışmalardan dolayı, yetkililere teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 719
Bu Ay : 2301
Toplam : 2301

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom