Mayıs Ayı Toplantıları Tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Toplantısı’nda Malatya’nın önemli şahsiyetlerinden olan merhum Ferit Mevlüt Aslanoğlu ile Recai Kutan’ın isimleri caddelere verildi.

Mayıs Ayı Toplantıları Tamamlandı Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, Meclis Başkan vekili Hasan Göğüs başkanlık etti. Büyükşehir Belediye Meclisi, geçtiğimiz yıl vefat eden CHP Malatya ve İstanbul Milletvekilliği yapan Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nun ismini Hasanbey Caddesi’nden İsmetpaşa Caddesi’ne kadar olan kısma verilmesini kabul etti. Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanlarından Recai Kutan’ın ismi ise sokaktan kaldırılıp caddeye verildi. Sivas ve Hanımınçiftliği caddelerinin Gıda Toptancıları Sitesi’nden Hanımınçiftliği Merkez Cami’sine kadar olan kısma Recai Kutan ismi verilmesi kabul edilirken, Kernek Mahallesi’ndeki Recai Kutan sokağı ismi ise Yuvam Sokak olarak değiştirildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi gündem maddeleri içerisinde yer alan, Hürriyet (İsmet Paşa) Parkı içerisinde yapılan bir lokanta ile 3 büfenin Kültür A.Ş.’ye 7 yıllığına kiraya verilmesini kabul ederken, CEM (Cumhuriyetçi Eğitim ve Kültür Merkezi) Vakfı’nın talebi üzerine Büyükşehir Belediyesi’ne ait Aşağıbağlar Mahallesinde bir parselin CEM Vakfı’na tahsis edilmesine karar verdi.

Toplantıda ayrıca Yeşilyurt Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’ndeki Afet Evleri’nde Kentsel Dönüşüm Projesi uygulanması için Yeşilyurt Belediyesi’ne yetki verilirken, Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi’ne bağlı Tarihi Mekanlar Kent Estetiği Müdürlüğü bünyesinde Koruma Uygulama Demetim Bürosu (KUDEB) kurulması kabul edildi. Ayrıca kayısı ile ilgili proje uygulama alanı olarak kullanılmak üzere Yaka Mahallesi’nde mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 38 dönümlük arsanın 15 yıllığına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na tahsis edilmesi de kararlaştırıldı.

Gündemde bulunan MASKİ Genel Müdürlüğü’nün 2015 yılı yatırım programı kapsamında ilçe merkezleri ile kırsal mahallelerde uygulanmak üzere hazırlanan 36 projenin uygulanması kabul edilirken, Belediye İşhanı teras katındaki bağımsız bölümün talep üzerine 4 yıllığına Kayısı Kenti Muhtarlar Derneği’ne tahsisi ile Yeşilyurt ilçesinde meyve bahçelerinin zirai ilaç ve ilaçlanması kapsamında Yeşilyurt Kaymakamlığı ile Ziraat Odası tarafından hazırlanan projeye 40 bin liralık destek verilmesi de kabul edildi.

Malatya Büyükşehir Meclisi, Haziran Ayı toplantısını 10 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 60
Bu Ay : 16196
Toplam : 16196

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom