Yeşilyurt Fotoğraf Sevdalılarıyla Buluştu

Yeşilyurt Belediyesi ve Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) işbirliğiyle düzenlenen "Foto Maraton" programına profesyonel ve amatör fotoğrafçılar katılarak gün boyu Yeşilyurt’u fotoğrafladı.

Yeşilyurt Fotoğraf Sevdalılarıyla Buluştu Malatya Kültür-Sanat

Foto Maraton programında Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve MAFSAD Başkanı İnan Orhan, foto maratona katılan fotoğraf sanatı sevdalıları ekibini uğurladı.

Sabahın erken saatlerinde başlayan Foto Maraton programı ile fotoğraf sevdalıları Yeşilyurt ilçe sınırlarını gezerek objektiflerine yansıyan ilginç görüntüleri fotoğrafladılar. Bu kapsamda Şahnahan, Dilek, Gündüzbey ve Yeşilyurt gibi doğal güzellikleri ve zengin kültürleriyle öne çıkan bölgelerimizi topluca gezen ve en güzel fotoğrafı yakalamak isteyen fotoğraf sevdalıları Yeşilyurt Belediyesinin Fotoğraf sanatına ve fotoğrafçılara verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler.

Foto Maraton Programında fotoğraf sevdalılarını Yeşilyurt Bölgesinin doğal güzellikleriyle ve zengin kültürel mirasıyla buluşturmak için sabahın erken saatlerinde gelen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, "Malatya'daki fotoğraf sanatçılarımız ve derneklerimiz gerçekten bizlere ilham kaynağı oluyor. Bahar başlangıcında çiçeklerin yeni açıldığı zamanda başka bir derneğimiz işbirliği ile ilk gezimizi düzenleyerek bir yandan gezi, bir yandan da fotoğraf çekimi ile çok güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Şimdi ise baharın sonunu Mayıs ayını fotoğraflıyoruz. MAFSAD başkanımıza, sanatçılarımıza ve genç fotoğraflarımıza bu Foto Maraton gezisine katıldıkları için teşekkür ediyorum" dedi.

MAFSAD Derneği Başkanı İnan Orhan ise yaptığı değerlendirmede, "Yeşilyurt Belediyesinin gerçekleştirmekte olduğu "Yeşilyurt Her Mevsim Güzel" fotoğraf yarışması için bizler de dört mevsimde fotoğraf çekerek Yeşilyurt Belediyesine destek olmaya çalışacağız. Fotoğrafçılık sanatına değer veren ve bu konuda desteklerini esirgemeyen Başkanımız Hacı Uğur Polat'a da huzurlarınızda teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Belediyesinin "Yeşilyurt Her Mevsim Güzel" fotoğraf yarışmasına da katılacak olan fotoğraf sevdalıları, bu alanda dereceye girebilmek için bir birleriyle yarıştılar. Yeşilyurt Belediyesi ayrıca İlkbahar kategorisi için Şehit Gökhan Ertan Lisesi 11. Sınıf öğrencileriyle de bir gün boyunca Yeşilyurt’u fotoğraflayacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1077
Bu Ay : 4875
Toplam : 4875

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom