Malatya'da Bilim Şenliği Düzenlenecek

Son günlerde gerçekleştirilen fuarlarla adından bahsettiren Malatya, bu sefer çok farklı bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyor. Bilim ve şenliğin buluştuğu Malatya Bilim Şenliği 20 Mayıs’ta kapılarını açıyor.

Malatya'da Bilim Şenliği Düzenlenecek Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan Bilim Şenliği 20-23 Mayıs tarihleri arasında Yeni Belediye binası arkasındaki fuar alanında ziyaretçilerini ağırlayacak. Kültür A.Ş. organizasyonu ile kapılarını açacak olan Bilim Şenliği’nde, birbirinden farklı performanslar Malatyalılarla buluşacak. Şenlik öncesi kameraların karşısına geçen belediye yetkilileri organizasyon ile ilgili bilgiler verdiler.

Ramada Otel’de düzenlenen toplantıda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, özellikle çocukların bilimsel alanda bilgi ve becerilerini geliştirilmesi adına düzenlenecek olan şenliğe Bursa,Eskişehir ve Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri ile İstanbul’un Sancaktepe Belediyesi’nin de katılacağını söyledi. Bu belediyelerinde daha önce sergiledikleri özgün projeleri fuarda halkın beğenisine sunacaklarını belirten Mumcu, yine fuarın en büyük paydaşları İnönü Üniversitesi ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün de daha önceden TUBİTAK tarafından derecelendirilen performanslarını fuarda sergileyeceklerini söyledi.

Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri tarafından fuar boyunca, çeşitli bilimsel gösteri ve etkinliklerinde yer alacağı fuara herkesin davetli olduğunu belirten Mumcu, 20 Mayıs Çarşamba günü saat 15.00’de bilim şenliğinin açılacağını söyledi.
Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, belediye olarak 4 gün boyunca fuarda çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirterek tüm Malatyalıları fuara davet etti. Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Karakuş da, ziyaretçilerin etkinlikleri sadece dışarıdan izlemekle kalmayacağın aynı zamanda bizzat deneylere katılma imkanları bulacağını söyledi.

Toplantıya, Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İnönü Üniversitesi’nden İlhan İçen, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın ile yetkililer katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 620
Bu Ay : 4064
Toplam : 4064

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom