İsim Değişikliği Olmayacak

Önümüzdeki sezon PTT 1.lig’de mücadele edecek Yeni Malatyaspor’un divan kurulu başkanı ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeni Malatyaspor isminin önündeki 'yeni' ibaresinin kaldırılmasının şuan için mümkün görünmediğini kaydetti.

İsim Değişikliği Olmayacak Malatya Spor

Katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, şampiyon olarak PTT 1.Lig’e yükselen Yeni Malatyaspor’un isminin hukuki durumlardan dolayı değiştirilmesinin mümkün görünmediğini söyledi.

1966 yılında kurulan Malatyaspor’un liglerdeki fiiliyatının sürdüğü sürece, hiçbir kulübün bu ismi kullanamayacağını ifade eden Başkan Çakır, “Böyle bir değişiklik düşüncemiz oldu ama konuyu federasyon nezdinden araştırdığımızda olamayacağını gördük. Bilindiği üzere 1966 yılında kurulan Malatyaspor amatör ligde. Bu takımımızın fiiliyatı sürdüğü sürece Yeni Malatyaspor’un, Malatyaspor adıyla ligde mücadele etmesi mümkün görünmüyor. Aslında çok da önemli bir durum değil. Ben şahsen taraftarımızın böyle bir talebi olduğu için araştırılmasını istedim. Belki resmi yazışmalardaki ismimiz Yeni Malatyaspor ama 'yeni'yi kullanmak zorunda değiliz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 73
Bu Ay : 2617
Toplam : 2617

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom