Hedef 2 Bin Kişiyi Muayene Etmek

Battalgazi Belediyesinin katkıları ile İnönü Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu tarafından diyabet ve hipertansiyon taraması yapıldı.

Hedef 2 Bin Kişiyi Muayene Etmek Malatya Haber

Etkinliğe, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren İnönü Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu Başkanı Furkan Keser, Dünya Hipertansiyon Günü vesilesiyle diyabet ve hipertansiyon taraması yaptıklarını ifade etti. Keser, akşam saat 17.00’ye kadar 2 bin kişiyi muayene etmeyi hedeflediklerini kaydetti.
Keser, İnönü Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu olarak bugün Türkiye’nin 28 farklı noktasında 20 farklı şehrinde ücretsiz Dünya Hipertansiyon Günü vesilesiyle diyabet ve hipertansiyon taraması yaptıklarını söyledi. Üniversitede 65 gönüllü öğrenciden oluşan topluluğun burada vatandaşa ücretsiz diyabet ve hipertansiyon taraması yaptığını anlatan Keser, şöyle konuştu: "Bilgilendirme şeklinde gerekli yönlendirmeleri yapıyoruz. Diyabet ve hipertansiyon birçok hastalığın habercisi, risk faktörleri arasında yer alıyor. Diyabet ve hipertansiyonun yol açtığı hastalıklar ülkemizde fazla ve Malatya’da özellikle ekmek tüketiminin fazla olması nedeniyle ve beslenme şeklinden dolayı diyabet ve hipertansiyon çok daha fazla. Bundan dolayı biz halkımızı bilinçlendirmek ve tarama yapmak için buradayız. 2 buçuk saatte 450 kişiyi muayene ettik ve hedefimiz akşam saat 17.00’ye kadar 2 bin kişiyi muayene etmek. Sağlık taraması bir gün sürecek." Keser, etkinlik için destek veren Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 654
Bu Ay : 7451
Toplam : 7451

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom