Çocukların Geleceği Kararmasın

Sokak Çocuklarını ve Ailelerini Koruma Derneği Başkanı Tahir Toptaş ve derneğin yönetim kurulu; Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali YALÇIN’ı seçim ofisinde ziyaret ettiler.

Çocukların Geleceği Kararmasın Malatya Haber

Sokak Çocuklarını ve Ailelerini Koruma Derneği Başkanı Tahir Toptaş, Bağımsız Aday Dr. Ali Yalçın'ın sivil topluluklarla ilgili yapmış olduğu başarılı çalışmaları yakından takip ettiklerini ve seçim vesileyle hem kendisine başarılar dilemek hem de Malatya Sokak Çocuklarını ve Ailelerini Koruma Derneği olarak desteklerini talep etmeye geldiklerini söyledi.

BAZI İNSANLARIN SÖYLEYİP DE UYGULAMADIKLARINI YALÇIN ÇOKTAN YAPTI

Toptaş, derneğin projelerini yakından takip eden, projelerini onlar kadar yapmak isteyen Ali YALÇIN’a milletvekili seçiminde başarılar diledi.  Toptaş, YALÇIN’ın televizyon programlarındaki konuşmalarını takip ettiğini,  herkesin aslında bu söylemleri söylemesi gerektiğini fakat bazı insanların söyleyip de uygulayamadığı bir zamandan geçtiğimize işaret ederek, bu yüzden bu söylemleri bu denli açık sözlülükle ve cesaretle dile getirdiği için kendisini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum, dedi.

ÇOCUKLARIN GELECEĞİ KARARMASIN

YALÇIN, ister fakirlik, ister sahiplenilmeme, sebebi her ne olursa olsun sokakla tanışmış, okul dışındaki zamanını sokakta geçiren ve yahut bir şeyler satarak ailesine katkı sağlamaya çalışan çocukları sahiplenmek gerektiğinin altını çizdi.  YALÇIN, “Bu çocukların sokağın da ötesine taşmasınlar, gelecekleri kararmasın, geleceklerinde kendilerine, ailelerine, sevdiklerine, topluma yük olmasınlar, tam aksine ailelerine ve topluma hayırlı evlatlar olsunlar diye çaba sarf eden başkanımız Toptaş ve ekibine çok teşekkür ediyorum”

BİZ KANAYAN BİR TARAFIMIZI İYİLEŞTİRDİĞİMİZDE KENDİMİZİ DE İYİLEŞTİRMİŞ OLACAĞIZ

 Derneğin, Malatya'da yürüttükleri faaliyetlerin neredeyse tamamının altına  imzasını attığını hatırlatan YALÇIN, çocuğu ve ailesini sahiplenen,  koruyan faaliyetlere insanlık adına, insanın onuru, şahsiyeti, değeri adına katkı verebiliyorsak aslında biz kendimize katkı vermiş oluyoruz, dedi.

Çocukların yaşadıkları zorlukları görmemenin, duyarsız kalmanın mümkün olamayacağına değinen YALÇIN, “Biz kanayan bir tarafımızı iyileştirdiğimizde kendimizi de iyileştirmiş olacağız. Bu dernektekiler,  sadece sokaktaki çocukların ve ailelerinin korunması ve kazandırılması, iyileştirilmesi yönünde çaba sarf etmiyorlar, aynı zamanda toplumu, körleşmekten sağırlaşmaktan da kurtarıyorlar. Bu hayırlı işlerinde başarılar diliyorum. Yanlarında olmaya devam edeceğimize de söz veriyoruz”

YALÇIN son olarak Çocuklarını ve Ailelerini Koruma Derneği’nin seçim ofislerine yapmış oldukları ziyaretten duyduğu memnuniyeti yineleyerek, dernek başkanı ve yönetim kuruluna ziyaretleri ve temennileri için teşekkür etti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 901
Bu Ay : 2469
Toplam : 2469

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom