Yeni Kortlar Tesise İlgiyi Arttırdı

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü ile Malatya Valiliği’nin ortak projesiyle hayata geçirilen tenis kortları tenis sporuna olan ilgiyi arttırdı.

Yeni Kortlar Tesise İlgiyi Arttırdı Malatya Haber

Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçesinden alınan ekonomik destekle yaklaşık 350 bin liraya mal olan İnönü Üniversitesi karşısındaki üstü kapalı tenis kortları Malatya’da tenis sporuna olan ilgiyi arttırdı.

GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRÜ SADİ FINDIKLI: “TESİSLER TENİSE OLAN İLGİYİ ARTTIRDI”

Üniversite karşısına yapılan Malatya Arena Stat inşaatının hemen yanı başındaki kort, hizmete girdiği Eylül ayından beri tenis severler tarafından hiç boş bırakılmadı.

Zengin sporu olarak bilinen tenise olan ilginin bir andan artması bu spora gönül verenleri memnun ediyor.

Tenis kortlarının doluluğu ve tenise olan ilginin artmasıyla ilgili açıklamada bulunan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, “Bu kortlar Sayın Valimizin projesiydi. Köylere Hizmet Götürme Birliğinde kalan bir ödenek vardı. Bu bölgeye yaptığımız yeni stat, atletizm pisti ve çim sahalarımız da zaten Bulgurlu köyümüz sınırlarındaydı. Ulaşım sorunu yok ve üniversitemizin karşısında. Hem bu bölgeyi komple bir spor köyü havasına sokmak hem de Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin bütçesinden yararlanmak için tenis kortlarımızı buraya yaptık. Bugün ortaya çıkan tablo bizleri fazlasıyla memnun ediyor.

Demek ki doğru bir iş yapılmış. Bu tesisler tenise olan ilgiyi arttırdı. Tenis ilimizde sevilen bir spor dalı aslında. Ancak daha önceden tesis yetersizliğinden dolayı insanlar bu sporu yapamamış. Şimdi tesislerimiz her an dolu. Umarım önümüzdeki yıllarda bu tesislerden yetişen sporcular bizi uluslar arası arenalarda temsil ederler” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 372
Bu Ay : 4170
Toplam : 4170

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom