Özürleri Kabahatinden Büyük Oldu

Biz, mahallenin gençleri olarak onursuzluğu kabul etmediğimizi, o gece bize hakaret eden hiç kimseden özür dilemediğimizi ve dilemeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunmak istiyoruz.

Özürleri Kabahatinden Büyük Oldu Malatya Siyaset

Geçtiğimiz günlerde Malatya Ak Parti mahalle toplantısı Kaldırım'da gerçekleşmiş, çıkan tatsızlıklar üzerine, Öznur Çalık'ın da yer aldığı bir heyet mahalleye ertesi gün tekrar gelerek aynı yerde , mahalleli ile  görüşme yapıp özür dilediler. Buraya kadar her şey normal  ve erdemli  bir davranış olarak karşılandı. Fakat bu özür dileme görüşmesi AKP basın bülteninde "mahalleli özür diledi" şeklinde yansıması "özürleri kabahattinden büyük oldu" dedirtti.

O da yetmezmiş gibi olayın önemli bir diğer sebebi olan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan , mahalleye gelerek olay yerinde nezaketen özür dileyeceği yerde, kaldırımlı gençler diye bir kısım kişileri ayağına çağırıp ezberletilen metin ile yapılan açıklama ikinci bir tahrik olarak tepkilere yol açtı.

İşte olayın mahallinde olan bir okuyucumuz bu duruma sitem ederek, Ak parti ile Türkiye  siyasetinde 12 yıllık bir kazanımın, Malatya'da nasılda bir çöküşün zihin yapısını oluşturduğunu anlatarak, buna itiraz etmektedir.

 

"Ben, Orduzu Kaldırım Mahallesi’nde oturan gençlerden biriyim. 11 Mayıs 2015 tarihinde Ak Parti seçim çalışması amacıyla mahallemizde bir toplantı düzenledi. Bu toplantıda Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan konuşma yaptığı esnada arkadaşlarımızdan bazıları tepki gösterdi. Bunun üzerine Selahattin Gürkan burada dile getirmekten hayâ ettiğimiz cümlelerle oradakilere hakaret etti; bizde bu hakaretlere tepki gösterince toplantıdan ayrılmak zorunda kaldı ve ayrılırken de hakaretlerine devam etti. Bununla da yetinmediler; toplantıya katılanlardan Milletvekili Mustafa Şahin konuşmaya başladı ve yine ağza alınmayacak düzeyde mahallemize ağır hakaretlerde bulundu. Biz bu duruma tepki gösterdikçe o hakaretlerini daha da ağırlaştırarak devam etti.

Bunun üzerine arkadaşlarımızdan bir kısmı ile Ak Parti heyeti arasında itiş kakış yaşandı. Bu arbededen dolayı Mustafa Şahin ve Ak Parti heyeti mahalleden ayrılmak zorunda kaldı. Ancak onların mahallemize gelmesiyle birlikte mahallemiz üzerinde başlayan kirli hesaplar, her gün ayrı bir dalga ile devam etmektedir. Önce bir senaryo ile mahallede ikinci bir toplantı gerçekleştirerek bu toplantıda yaşananları, “Kaldırım Mahallesi Sakinleri Ak Parti Heyetinden Özür Diledi” şeklinde basına servis ettiler. Hâlbuki biz, orada ve bir başka yerde onlardan özür dilemedik. Biz, sadece mahallemize gelen herkese saygılı olduğumuzu ve Ak Parti’nin gelişine de karşı olmadığımızı ifade ettik. Orada bize hakaret edildiği için biz tepki gösterdik. Özür dilemeye geldiler; fakat tam tersini basına servis ettiler. Ayrıca bize hakaret edenler oraya bile gelmediler. Ancak kirli hesaplar burada da bitmedi ve yeni bir aşamaya evirildi. Şimdide bizim onurumuz ve şerefimizle oynamaktalar. Orduzu Mahallesi’nden olmayan, dışardan getirdikleri 15-20 kişilik bir grup ile birlikte olay gecesinde Kaldırım Mahallesi’ndeki toplantıda hiç bulunmamış birkaç kişiyi de dahil ederek Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’dan özür diletme seremonisi uyguladılar.

O gece orada olan insanların hepsi şerefli insanlardı, şereflerini korumak için bazı şeylere itiraz ettiler ve hala bu itirazlarının bir şeref meselesi olduğunu düşünmekteler. Bu senaryolar bizim onur ve şerefimizi açık bir şekilde zedelemektedir.

Biz,mahallenin gençleri olarak onursuzluğu kabul etmediğimizi, o gece bize hakaret eden hiç kimseden özür dilemediğimizi ve dilemeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunmak istiyoruz." ifadesi kullanılarak olan  olayların nasıl tersyüz edilerek kamuoyu yanıltıldığına itiraz edilmektedir.

 

GÜRKANI ZİYARET EDEREK ÖZÜR DİLEYEN GRUP VE YAYINLANAN  BASIN BÜLTENİ

 

Kaldırım Mahallesi gençleri, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti. Ziyarette Orduzu Kaldırım Mahallesi'nde yaşanan sitemin, siyaset malzemesi yapılmasından dolayı duyulan üzüntü dile getirildi.

Orduzu Kaldırım Mahallesi gençleri adına konuşan İdris Arkın, "Kaldırım Mahallesi gençleri olarak biz buradayız. Başkanımızı, vekillerimizi, partimizi seviyoruz. Kimse bizim üzerimizden siyaset yapmasın. AK Partimizi de seviyoruz. Kimse bizim üzerimizden rant elde etmeye kalkışmasın. Biz bir aileyiz. Aile içerisinde tatsız şeyler olabilir. Sonuçta biz bu partinin içindeyiz. Vekillerimizi, belediye başkanlarımızı ve partimizi seviyoruz, her zaman yanındayız" dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, "Orduzu Mahallesi Kaldırım semtindeki kardeşlerimizi bugün burada görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu kardeşlerimiz her zaman yanımızda olmuşlardır. Bizlerle beraber hareket etmişlerdir, bazen münferit hareketler olabilir, o da o kardeşlerimizin deşarjıdır. Yani aile içerisindeki bu şeyleri farklı yerlere çekmek, spekülasyon yapmak doğru değil. Onların hepsi bizim kardeşlerimiz. Netice itibariyle durmak yok yola devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu memleketini daha iyi yarınlara, daha iyi geleceğe ulaşması için hep birlikte el ele vereceğiz, çalışacağız. İnşallah Kaldırım semtindeki arkadaşlarımızın davetine ileri ki günlerde icabet edeceğiz. Oradaki kardeşlerimizle hemhal olacağız. Bundan sonra bu kardeşlerimiz her toplantımızda yanımızda olacaklardır" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 835
Bu Ay : 2364
Toplam : 2364

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom