13 Yıldır Sanki Biz İktidarız

Yeşiltepelilerle bir araya gelen MHP’li Arif Yıldız, “AKP bazen öyle şeyler söylüyor ki, sanki 13 yıldır kendileri tek başında iktidar değil de biz iktidarız” dedi.

13 Yıldır Sanki Biz İktidarız Malatya Siyaset

Yıldız, 7 Haziran genel seçimlerine 3 hafta gibi bir süre kala çalışmalarına hız verdi. MHP’li milletvekili adayları Avukat Arif Yıldız ve Hakan Yılmaz Yeşiltepe Mahalleleriyle bir araya geldi. Yıldız, Milliyetçi Hareket Partisi'nin ilk kurulduğu günden bu güne kadar belli kriterleri olan ve bugüne kadar eğilmeden, bükülmeden geldiğini anımsatarak, “Genel Başkanımız Ankara’da ne söylemişse, Tunceli’ye de gitmiş aynısını söylemiştir.

Milliyetçi Hareket’in sözü her yerde aynıdır. Başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm teşkilatlarımız, milletvekili adaylarımız elif gibi dimdiktir. Bükülmezler, kırılmazlar ve eğilmezler. Ama bazı siyasi parti liderleri var, Diyarbakır’a gidiyor Kürtçü oluyor. Balıkesir’e gidiyor Türkçü oluyor. Karadeniz’e gidiyor Gürcü oluyor. Biz de öyle bir şey yok. İşte bunun için Milliyetçi Hareket Partisi söylüyorsa yapar” dedi.

"Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’de 13 milyon işsiz varsa, sarayda yaşayamazsınız" dediğini anımsatan Yıldız, şunları kaydetti:

“Asgari ücret 949 lirayken sarayda yaşayan vatandaş kendi kızını kendine danışman atıyor ve 55 bin lira maaş alıyor. Bu Allah’tan reva mıdır? Yazıktır, günahtır. Bu nereden nereye geldiklerini gösteriyor. MHP olarak diyoruz ki, her yıl 700 bin kişiye iş imkanı sağlayacağız. Bunu yaparken bizim yandaşlardan 5 kişi, diğer komşudan hiç kimse çalışmayacak şeklinde değil.

Her yoksul aileden olmak üzere yılda 700 bin aileye iş imkanı sağlayacağız. Bu kadar işsizi bir anda hepsini işe almak mümkün değil. İşe alamadığımız yoksul ailelere de Hilal Kart vereceğiz. Hilal Kart’ta her ay 700 lira para yükleyeceğiz ve yoksul vatandaşımız istediği gıdayı alabilecek. Bunu alırken de mahallesindeki küçük esnaftan alacak. Hem küçük esnaflarımıza destek olunacak hem de yoksul vatandaşlarımız istediği gıdayı alabilecek.”

“AKP bazen öyle şeyler söylüyor ki, sanki 13 yıldır kendileri tek başında iktidar değil de biz iktidarız” diyen Yıldız, AKP’liler kendi kendilerini eleştirdiğini kaydetti. Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçenlerden Bakan Bülent Arınç diyor ki, ‘Bizim hükümetimizin karnesinin en zayıf olduğu taraf israftır. Eğer israf olmazsa sizden vergi almamıza gerek kalmaz’ diyor. Bunu kendileri itiraf ediyor. Biz de diyoruz ki, emeklilerimizden yapılan kesintileri kaldıracağız, emeklilerimizin maaşı en az asgari ücretli kadar olacak. Asgari ücreti 1400 lira yapacağız. Zaten asgari ücretten vergiyi kaldırdığımız zaman net rakam 1400 lira oluyor.bunları yapmak çok kolay. Yeter ki siz samimi olan, bunları yapmayı taahhüt eden Milliyetçi Hareket’i iktidara getirin.”

Milliyetçi Hareket saray yapmak için değil fabrika yapmak için iktidara yürüdüğünü belirten Yıldız, hem Türkiye’yi hem de Malatya’yı yönetmek için hazır olduklarını kaydetti. Adaletin yerlerde süründüğünü, bu adaletin sadece adliyelerde değil her yerdeki adaletin yerlerde süründüğünü belirten Yıldız, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yeşiltepe ile Fahri Kayahan arasındaki adalet de yerlerde sürünüyor. Burası ile Yeşilevler arasında da adalet yerlerde sürünüyor. Buradaki vatandaşlarımıza 3 kat izin veriliyor. Yeşilevlere 15 kat izin veriliyor. Buradaki alt yapıda sıkıntı olduğu için mi buraya 3 kat, oraya 15 kat veriliyor. Hayır, buranın zemini de oranın zemini de aynı. Eğer iki zemin de aynıysa adaletin uygulanması gerekiyor.

AKP döneminde her yerde adaletsizlik var. 4 bakan çocuğunu hakim karşınsa çıkarmamak için 70 bin polisin yeri değiştirildi. Davaya bakan savcılar, hakimler görevlerinden alındı. Hakimin karşısına bakan çocukları çıkarılmasın diye başka hakim ve savcılar atandı. Ve bu işte bir şey yokmuş dediler. Peki yoktu da o ayakkabı kutularındaki paralar neydi? Evlerdeki para sayma makineleri, kasalar, milyon dolarları sıfırlamalar neydi? Yoksa biz mi yanlış gördük. Yapılanları AKP şemsiyesi altına, korumaya aldı. Fakat ufak bir çocuk aç olduğu için ekmek çalıyor, hemen gözaltına ve hemen hakim karşısına çıkarıyorlar. Basıyorlar cezayı. Buna bir dur demenin zamanı gelmedi mi, değerli Yeşiltepeliler.”

Yeşiltepe Mahalle toplantısına MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, MHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Gülay Coşkun, Yeşiltepeliler Dernek Başkanı ve yüzlerce Yeşiltepeli vatandaş katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom