Çözülmeyecek Hiç Bir Sorun Yok

Bağımsız Milletvekili Adayı M. Doğan Ölmeztoprak, "Memleketimizin günden güne sıkıntıları artmaktadır. Ama işler ehil olana verilirse, çözülmeyecek hiç sorun yoktur" dedi.

Çözülmeyecek Hiç Bir Sorun Yok Malatya Siyaset

Ölmeztoprak, seçim çalışmaları kapsamında Tevfik Temelli Caddesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Burada vatandaşlar, Ölmeztoprak'a, büyükşehir yasasıyla birlikte belediyelikten mahalleye dönüştürülen beldelerin sorunlarını aktardılar.

Büyükşehir yasasından sonra belediyelerinin kapanmasıyla birlikte hizmet almakta zorlandıklarını hem de belediye personelinin merkeze gönderilmesiyle birlikte esnafın ekonomik zarara uğradığını söyleyen vatandaşları dinleyen, Ölmeztoprak “Kapanan birçok belediyeye gittim. Bunların ortak şikâyeti kasaba belediyelerinin kapanması. Belediyeler kapanınca orada ki bütün aktivite bitmiş.

Bu esnafa, oradaki tüm vatandaşlara olumsuz olarak yansımış. Devletin her yere aynı oranda hizmet götürme şansı yoktur. Ama bu belde belediyeleri vasıtasıyla orada ki vatandaşlar devletin yapması gereken hizmetlerine rahat kavuşuyorlardı. Dertlerini rahat anlatıyorlardı. Aynı zamanda bu ekonomik bir canlanmayı da meydana getiriyordu.

Yasayla birlikte bunların hepsi bitmiş durumda. Hükümetin bu büyükşehir yasasını yeniden gözden geçirmesi gerekiyor. Belediyeler yeniden ihya edilemeyecekse bile; Büyükşehir belediyesinin oralara yeniden birer şube açması lazım" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 898
Bu Ay : 1416
Toplam : 1416

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom