Küçükbaş Yetiştiricilerin Sorunları Ele Alındı

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin organizesi ile düzenlenen toplantıda yetiştiricilerin sorunları masaya yatırıldı.

Küçükbaş Yetiştiricilerin Sorunları Ele Alındı Malatya Ekonomi

Akkoza Otel’de düzenlenen toplantının açılışında konuşan Birlik Başkanı İhsan Akın, üretime katkıda bulunan yetiştiricilere teşekkür etti. Herkesin ham maddeye destek olması gerektiğini ifade eden Akın, bu üretime özellikle yerel yöneticilerin destek vermesini beklediklerini söyledi.

Çözüm sürecine de değinen Birlik Başkanı Akın, meracılığın gelişmesinin kesinlikle çözüm süreciyle arttığını dile getirdi. Son yıllara bakıldığında özellikle Güneydoğu ve Anadolu bölgelerinde mera hayvancılığın arttığını belirten Akın bu nedenle çözüm sürecinin devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Daha sonra söz alan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de, Hükümet olarak 12 yıldır hayvancılığın gelişmesi noktasında bir çok desteğin verildiğini anımsatarak, Malatya’da yetiştiricilerin eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi adına aktif rol alan Koyun Keçi yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın’ı kutladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, 12 yıllık iktidarları döneminde tarımın nereden nereye geldiğini en iyi toplantıya katılan yetiştiricilerin bildiğini belirterek, “Mazot, gübre, ilaç desteğinin olmadığı bir ülkeden bugün yılda yaklaşık 12 katrilyon desteği veren bir ülkeye geldik” dedi.

Daha önceleri tarım alanında verilen destekler ile bugün verilen destekleri kıyasladıklarında, büyük bir atılım gerçekleştirdiklerini belirten Çalık, hükümet olarak ülkede tarımın ve hayvancılığın gelişmesi adına mücadele ettiklerini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından toplantıya katılan yetiştiriciler, sırayla protokolde bulunan konuklara sorular sordular. Yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini siyasilerle paylaşan yetiştiriciler, bu şekilde karşılaştıkları sorunları en birinci ağızdan yetkililere de ulaştırmış oldular. Oldukça verimli geçen toplantı sonunda ise hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ile ilçelerden gelen yetiştiriciler katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 366
Bu Ay : 5560
Toplam : 5560

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom