İlkokulu Baştan Aşağı Boyadılar

Malatya'nın Doğanşehir ilçesi Altıntop Mahallesi İlkokulu Doğanşehir Kaymakamlığı, TODUP, DOKAMP, Belediye Spor, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü iş birliği ile İnönü Üniversitesi TODUP (Toplumsal Duyarlılık Projesi ) kapsamında komple baştan aşağı yenilendi.

İlkokulu Baştan Aşağı Boyadılar Malatya İlçe

Malatya'nın Doğanşehir ilçesi Altıntop Mahallesi İlkokulu, Doğanşehir Kaymakamlığı, Okul Öğretmenleri, TODUP, DOKAMP, İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü, Belediye Spor işbirliği ile İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projesi kapsamında baştan aşağı yenilendi. Malatya’dan gelen öğrencilere eşlik eden Doğanşehir Kaymakamı Murat Irgatoğlu, üniversite öğrencileri ile birlikte çalışarak boya kazıdı, temizlik yaptı ve eşya taşıdı.

Kaymakam Irgatoğlu şunları söyledi:

“Üniversiteli gençlerimizi daha önce bisiklet gezisi yapmaları için davet etmiştik, öğrencilerin Toplumsal Duyarlılık Projesi adı atında bir projeleri olduğunu öğrendik ve kendilerini davet ettik. Sağ olsunlar davetimizi kırmadılar, yaklaşık 120 öğrenci genç arkadaşımız Doğanşehir'e gelerek okulumuzu boyamaya başladılar. Ben okul yıllarımda hep çalışırdım. Bu yüzden iş konusunda tecrübem var, seve seve yapıyorum.

Bugün gelen İnönü Üniversitesi öğrencileri Türkiye'nin tüm illerinin yanı sıra Suriye ve Filistin’den de öğrenciler katılıyor, bu büyük bir toplumsal sorumluluk projesidir. Ülkenin geleceğine, gençlerimizin sahip çıkması projesidir. Öncelikle TUDOP Başkanı Hilmican Polat'a ve öğrencilerimize, Doğanşehir’deki sivil toplum kuruluşları arkadaşlarımıza, malzeme konusunda bize yardımcı olan Doğanşehir esnaflarına teşekkür ederim.”

TUDOP Başkanı Hilmican Polat ise, “Biz İnönü Üniversitesi öğrencileri olarak Toplumsal Duyarlılık Projesi adı altında boyadığımız 8. Okulumuz için arkadaşlarımız Türkiye’nin tüm illerinden ve yurt dışından geldiler, bu toplumsal barış projesine imzalarını attılar. Zor şartlar altında eğitim gören öğrencilerin okullarını toplumsal barışa örnek olması temennisiyle boyadılar.

Bizlere yardımlarını esirgemeyen Sayın Doğanşehir Kaymakamımız Murat Irgatoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Doğanşehir Milli Eğitim Müdürlüğüne, İlçe Gençlik Spor Müdürlüğüne DOKAMP’ a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

İnönü Üniversitesi öğrencileri iki gün içinde okulun tüm tamirat ve boya işlerini bitirdikten sonra, çok mutlu olduklarını belirterek, “Okulun önceki durumlarını gördük ve şimdi çok güzel oldu, onun için çok mutluyuz. Çocuklarımız okullarını görünce çok mutlu olacaklar” dediler.

Öğrenciler, çevre temizliğini yaptıktan sonra Doğanşehir Halk Eğitim Müzik Öğretmeni Cengizhan Karaçoban tarafından verilen türkü şöleninde eğlendiler ve eğlence sonunda Malatya’ya döndüler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 667
Bu Ay : 7464
Toplam : 7464

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom