Milli İttifak Seçim Bürosunu Açtı

7 Haziran seçimlerinin en güçlü ittifaklarından biri olarak görülen Milli İttifak’ın Malatya’daki seçim bürosu Kışla Caddesi’nde büyük bir katılım ile açıldı.

Milli İttifak Seçim Bürosunu Açtı Malatya Haber

Seçimlere ittifak yaprak girme kararı alan Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin Malatya’daki seçim bürosu Kışla Caddesi üzerinde coşkulu bir kalabalığın katılımı ile açıldı. Açılışa çok sayıda partilinin yanı sıra vatandaşlarda katıldı.

Seçim bürosunun açılışında konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk, 7 Haziran seçimlerinin önemine değinerek “Önümüzde bir seçim var. 4 yıl boyunca ülkemizi yönetecek insanları seçeceğiz. Her seçim önemli ama bu seçim daha önemli çünkü ülkemiz bölünmeye gidiyor. Güneydoğuda paralel bir devlet kuruldu. Ülkemiz Cumhurbaşkanının sözü ile ekonomik krize girdi. Ülkemizde ahlak bozuldu. Bu ortamda bir seçim yapacağız, bu seçimde gerçekten Türkiye İslam alemi ve Müslüman ülkeler için çok önemli” dedi.

Daha sonra söz alan Milletvekili adayı Av. Sema Altuntaş ise destur olarak ülkeyi Müslüman gibi yönetmek için talip olduklarını belirterek “Kul hakkı yemeden ayrıştırmadan yönetime talip olduk. Biz hala aydınlatılmayan şehit Muhsin Yazıcıoğlu davasını aydınlatmak için talip olduk. Biz emeklinin rica ile zam istemediği bir yönetime talip olduk” dedi.

Saadet Partili 1. Sıra Milletvekili Adayı Osman Cemali Marasalı’da her seçimin önemli olduğunu ancak bu seçimlerin çok daha önemli olduğunu vurguladı. 7 Haziran seçimlerine 19 partinin katıldığını anımsatan Marasalı, “Bu seçime 19 parti giriyor ama bakıldığında 2 farklı fikir çarpışıyor. Bir tarafta üretim ekonomisini savunan Milli Görüş Saadet Partisi yani milli ittifak diğer tarafta tüketim ekonomisini savunan kirli ittifak yani diğerleri. Bir tarafta AB diyen kirli ittifak bir tarafta İslam birliği diyen Milli ittifak” diye konuştu.

Saadet Partisi’nin geçmişinde en ufak bir şaibe olmadığını belirten Marasalı, ülkenin kurtuluş için önünde bir şans olduğunu ve 7 Haziran’da milli görüş kadrolarının iktidara gelmesi ile bu düzenin değişeceğini dile getirdi. Ülkenin ekonomik ve siyasi politikalarının çöktüğünü savunan Marasalı, çözümün ise sadece Milli İttifak’ta olduğunu söyledi ve 7 Haziran seçimlerinde destek istedi.

Konuşmaların ardından seçim bürosu kurdele kesimi ile hizmete girdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 775
Bu Ay : 5141
Toplam : 5141

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom