Bulgurlu Deresine Köprü Yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, özelliklerini yetirmiş, köprüleri yıkarak yenilerini yapıyor. Planlamalar çerçevesinde Bulgurlu Deresi üzerinde bulunan köprü yıkılarak, yerine 9 metre uzunluğunda daha sağlam ve geniş bir köprü yapılmaya başlandı.

Bulgurlu Deresine Köprü Yapılıyor Malatya İlçe

Yapılan açıklamada, yeni köprünün, 4 metre yüksekliğinde, 8 metre genişliğinde ve çift şeritli olacağı, köprünün çevresinde ayrıca, trafik güvenliği için istinat duvarının da yapılacağı belirtildi. Köprü tamamlanana kadar bölgedeki trafik akışının Bağtepe Mahallesi-İnönü Üniversitesi yolu ile Kara Mahallesi ile Orduzu Mahallesi yolu üzerinden verildiği, demir yapıların ve temel çalışmaların sürdüğü köprünün altında akan su ise açılan hendeklerden verildiği ifade edildi.

Açıklamada, “Akçadağ’ın Kömekavak, Hisar, Sahil ve Dede Mahallelerini Malatya-Doğanşehir Karayoluna bağlayan, Sultansuyu Çayı üzerindeki köprü de yıkılarak yenilenecek. Bu köprü de 5 metre yüksekliğinde, 8 metre genişliğinde ve çift şeritli olacak. Büyükşehir Belediyesi planlamalar çerçevesinde Pütürge ilçesinde de 5 köprü yapacak” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 487
Bu Ay : 2016
Toplam : 2016

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom