Birinci Parti Olacağız

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP), Doğanşehir Seçim İrtibat Bürosu açılışında konuşan MHP’li Arif Yıldız, “Allah’ın izniyle Milliyetçi Hareket hem Doğanşehir’de hem de Malatya genelinde birinci parti olacak” dedi.

Birinci Parti Olacağız Malatya Siyaset

7 Haziran genel seçimleri çalışmaları kapsamında MHP Doğanşehir Seçim İrtibat Bürosu açılışı gövde gösterisine dönüştü. Doğanşehirliler, MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem ve milletvekili adaylarını yüze yakın araçla karşıladı. Konvoyla Doğanşehir ilçe merkezine giren milletvekili adaylarını, Doğanşehirli esnaf ve vatandaşlar da coşku ve sevgi gösterileriyle karşıladı.

MHP Doğanşehir Seçim İrtibat Bürosunun açılışı, bir dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran’ı Kerim’in okunmasıyla başladı. Büronun açılışında konuşan MHP Doğanşehir İlçe Başkanı Muzaffer Çelebi, “7 Haziran’da yolsuzluğa, yoksulluğa, hırsızlığa dur demek için Milliyetçi Hareket Milletvekili adaylarıyla birlikte yola çıktık. Anne sütü kadar ter temiz oylarınıza talip olmakla birlikte dualarınıza da talibiz. Doğanşehir’in, Malatya’nın ve Türkiye’nin sorunları bellidir. Bu sorunları Milliyetçi Hareket iktidarında hem esnafımız hem de vatandaşımız rahat bir nefes alacaktır” dedi.

MHP Malatya Milletvekili Adayı Avukat Arif Yıldız da, konuşmasına Doğanşehir’in ve tüm belde esnaf ve vatandaşlarına selam göndererek konuşmasına başladı. Milliyetçi Hareket’in 7 Haziran genel seçimlerinde birinci parti olacağını gördüğünü belirten Yıldız, seçim irtibat bürosu açılışına katılan Doğanşehirli'ye “Siz de Milliyetçi Hareket’in birinci parti olarak görüyor musunuz?” diye sordu. Doğanşehirliler de yüksek bir sesle “Evet” diye haykırdılar.

Milliyetçi Hareket’in Türkiye’de tek başına iktidar olacağını vurgulayan Yıldız, hem Malatya’da hem de Doğanşehir’de, Akçadağ’da, Darende’de ve diğer tüm ilçelerde birinci parti olacaklarını kaydetti.

17 - 25 Aralık sürecini anımsatan Yıldız, o süreci şöyle hatırlattı: “Polis, hırsızı yakalıyor. Polis içeri atılıyor. Savcı hırsızları yakalatıyor. Savcı içeri atılıyor. Hakim hırsızı tutuklatıyor. Daha sonra hakim tutuklanıyor. Sizler de ne görüyorsunuz? Aynısını gördünüz mü? Milliyetçi Hareket diyor ki, adalet herkese lazım. Milliyetçi Hareket iktidarında polis, hırsızı yakalayacak. Savcı, hırsızı yakalatacak. Hakim de hırsızı cezalandıracak.

Milliyetçi Hareket iktidarında hırsızlığı kim yaparsa yapsın gerekli ceza verilecek. Milliyetçi Hareket iktidarında hırsızlık, yolsuzluk yoluyla elde edilen mallar, kimin adına olursa olsun devlet el koyacak. Bu Milliyetçi Hareket’in sözüdür. Ama bunları yapabilmek için Doğanşehir’den ses gelmesi gerekiyor. Polat’tan, Gövdeli’den, Erkenek’ten diğer tüm beldelerden ses gelmesi gerekiyor. O zaman da hırsızlığın, yolsuzluğun hesabını sormak da bize şeref sözüdür” deyince açılışa katılan herkes “Doğanşehir sizinle gurur duyuyor” şeklinde tezahüratta bulundular.
Milliyetçi Hareket iktidarında asgari ücret bin 400 lira olacağını belirten MHP’li Yıldız, her yıl 700 bin kişiye de iş imkanı sağlayacaklarını vurguladı.

İş imkanı sağlayamadıkları yoksul vatandaşlara iş imkanı sağlayana kadar “Hilal Kart” verileceğini ifade eden Yıldız, Milliyetçi Hareket iktidarında yapacakları hizmetleri şöyle anlattı:

“Hilal Kartta her ay 700 lira para yüklenecek. Devletin yaptığı yardımların üzerine AKP yazıp vermeyecek. Bizim iktidarımızda devletin yaptığı yardımlar annenizin sütü gibi size helaldir. Öyle bir yardım şekli olmaz. Hilal Kartlar küçük esnaflarda geçerli olacak. Alışveriş merkezlerinde geçerli olmayacak. Yoksul vatandaş da gidip hem alışverişini yapacak hem de küçük esnafları kalkındırmış olacak. MHP iktidarında yoksul insanlarımıza ev tahsis edeceğiz.

Eğer ev tahsis edemediğimiz yoksul insanlarımıza 250 lira kira yardımı yapacağız. Bunlar sizin hakkınız. Geçen Bülent Arınç ‘bizim iktidarımızın en zayıf karnesi israftır’ diye itiraf etti. ‘Biz eğer hükümet olarak israf etmeseydik, sizlerden vergi almamıza gerek kalmazdı’ dedi. MHP iktidarında emekli maaşlarından vergi almayacağız. Ve en düşük emekli maaşını da 1400’den daha düşük olmayacak. MHP iktidarında çiftçinin de yüzü gülecek. Çiftçiye mazot 1.75 kuruş olacak. Bunları yapmak için Milliyetçi Hareket’in iktidara gelmesi gerekiyor.”

MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, Türkiye’nin birlik, beraberliği ve kardeşliği için Milliyetçi Hareket iktidarının kurulması gerektiğini belirterek, çözüm sürecinin çözülme süreci olduğunu kaydetti. Milliyetçi Hareket iktidarıyla hem Doğanşehirli hem Malatyalı esnaf ve vatandaşlarının rahat bir nefes alacağını vurgulayan Erdem, "Allah’ın izniyle Doğanşehir Milliyetçi Hareket iktidarına tam destek verecek" dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra duayla MHP Doğanşehir Seçim İrtibat Bürosu açılışı gerçekleştirildi. Açılıştan sonra da davetlilere yemek ikramında bulunuldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom