İttifak Adayları Her Yeri Geziyor

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerine kısa bir süre kalırken, Milli İttifak adayları da mahalle ve esnaf gezilerine hız verdi. Orduzu Vaizpınar Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan adaylar, şehir merkezindeki esnafları da tek tek ziyaret ederek destek istiyor.

İttifak Adayları Her Yeri Geziyor Malatya Siyaset

Seçimlere birleşme kararı alarak giren SP ve BBP adayları Milli İttifak adı ile 7 Haziran’da güçlü bir şekilde sandıktan çıkmak için gece gündüz demeden çalışıyor. Her akşam bir mahallede vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan adayların son durağı Orduzu Vaizpınar Mahallesi oldu. Mahallelinin sevgisi ile karşılaşan Milli İttifak’ın adayları, 7 Haziran seçimlerinin önemine değinerek halkın önünde bir şans olduğunu ve bu şansın iyi kullanılması gerektiği vurgulandı.

SP İl Başkanı Mehmet Asiltürk ve BBP İl Başkanı İbrahim İşleyen ile parti yöneticilerinin de katıldığı mahalle toplantısında sırayla söz alan Milli İttifak adayları, ülkenin içinde bulunduğu durumu anlatarak Türkiye’nin önünün açılması için 7 Haziran seçimlerinde iktidarın değişmesi gerektiğini söylediler. Mahalle halkının da büyük destek verdiği adaylar, barajı aşarak Milli İttifak’ın mecliste halkın sesi olacağını belirttiler.

Akşamları vatandaşlarla buluşan adaylar gündüz de, şehir merkezindeki esnafları dolaşarak sorun ve dertleri ile yakından ilgileniyorlar. Turgut Temelli Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştiren adaylara ilgi her zaman ki gibi büyüktü.

Milli İttifak 1.Sıra Adayı Osman Cemali Marasalı, esnafların sıkıntılarını çok iyi bildiğini belirterek, çözümün Milli İttifakta olduğunu söyledi. Bir giyim mağazasını ziyaret eden Marasalı, burada esnafların sorunlarını dinledi. Kent merkezinde ardı ardına açılacak olan AVM’lerden şikayetçi olduğunu belirten esnaf, küçük esnafların büyük alışveriş merkezleri karşısında bitirildiğini söyledi. Bu konuda izin veren yetkililere sitem eden esnaf, Milli İttifak’tan yana olduğunu sözlerine ekledi.

Ziyaretleri sırasında bir internet kafeteryayı ziyaret eden Milletvekili Adayı Osman Cemali Marasalı, burada müşterilerinin genellikle oyun oynamaya gelen öğrenciler olduğunu söylemesi üzerine, “Milli ve manevi değerlere bağımlı bir eğitim sistemi olduğu zaman buraya gelen gençlerimiz oyundan ziyade bilgi peşinde koşacaklar. Bu ülkede kalkınacak. Kitap okuma yarışmaları düzenliyorlar okullarda, kitapları bedava dağıtıyorlar ama okuyan bir nesil yok.

Bakın Malatya’da kitap fuarı düzenlendi ve yazarlar bakımında da çok güzel katılım oldu ancak vatandaşın ilgisi olmadı. Ancak oraya bir Tarkan gelseydi ya da Sibel Can gelseydi adım atılacak yer olmazdı inanın orada” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 157
Bu Ay : 157
Toplam : 157

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom