'Bir Dokunuyoruz Bin Ah İşitiyoruz'

Seçim çalışmaları kapsamında Malatya, Doğanşehir ilçesi ve Sürgü Mahallesinde halkı ve esnafı ziyaret eden, Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı M. Doğan Ölmeztoprak "Malatya 12 yılda adette boynu bükük bir şehir gibi oldu.

'Bir Dokunuyoruz Bin Ah İşitiyoruz' Malatya Siyaset

Kiminle konuşsak, kiminle dertleşsek hep bir sıkıntı dile getiriliyor. Tıpkı bir dokun bin ah işit gibi olmuş güzel Malatya'mız" dedi.

Gittiği her yerde yoğun ilgiyle ile karşılaşan Ölmeztoprak'a, dert yanan vatandaşlar, "AKP'ye beş milletvekilli verdik, ama sonrasında kimse dönüp dertlerimizi dinlemedi. Çözüm sunmadı. Kayısıya, şeker pancarına, fasulyeye hiç bir ürünümüze sahip çıkmadılar. Çiftçi, esnaf hepimiz perişanız. Bağ-Kur prim borcumuzu bile ödeyemez haldeyiz. Kapımızın önündeki değerli hazine arazileri, meralarımız elimizden alınıyor, tanımadığımız insanlara satılıyor" şeklinde sitemde bulundular.

Vatandaşları dinleyen Ölmeztoprak ise yaptığı değerlendirme de, "Dertlerinizi dinlemeye ve çözmek için geldim. Kurucuova'dan geliyoruz. Orada üç tane su, saniyede eli litre su akıyor. Boşu boşuna akıp gidiyor bu sular. Önüne basit bir gölet yapılsa, toprak suya kavuşacak. Kurucuova'da bir vatandaşımız, sulama için 11 bin elektrik borcu ödemiş. Kaldırdığı gelir 20 Türk Lirası. Bunun gübresi ve diğer maliyetleri de eklediğimizde üreticimizin elinde hiç bir şey kalmıyor. Memleketimizde ki bütün üreticiler bu halde perişan ama bunlar çözülmeyecek meseller değil. Yeter ki iş ehline verilsin. Bu sorunları çözmek ve yeni bir başlangıç için yola çıktık" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 791
Bu Ay : 14967
Toplam : 14967

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom