Ahilik Değerlerinin Korunması Gerek

Malatya'da oluşturulan Ahilik Komitesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Ahilik Değerlerinin Korunması Gerek Malatya Kültür-Sanat

Ahilik Kültür Haftası çerçevesinde TSO Başkanı H. Hüseyin Erkoç, ESOB Başkanı Şevket Keskin, ESKKK Başkanı Ali Evren, Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey ve Gümrük Ticaret İl Müdürü Ahmet Demirbağ’dan oluşan Ahilik Komitesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.                                       

Keskin: Destek ve katkılarınıza teşekkür ediyoruz

12 Mayıs Salı günü gerçekleşen ziyaret sırasında konuşan Komite Başkanı Şevket Keskin, “Ahilik Kültürü Haftasında Sivil Toplum Örgütlerimizle birlikte sizlerin ahilik haftasını kutluyoruz. Bize yaptığınız katkılardan dolayı, ahilik kültürüne, esnafa verdiğiniz değerden ve bütün etkinliklere katılımınızdan dolayı komite adına sizlere teşekkür ediyorum.

Ahilik Kültürü Haftasının ülkemize birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyoruz. Malatya’da sizin başkanlığınız altında birlik beraberlik içerisinde güzel hizmetler yapmanızı temenni ediyorum. Esnafımızın bayramını kutluyor, katkılarınızdan dolayı sizlere tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Çakır: Ahilik Kültürünü gelecek nesillere aktarmalıyız

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise tüm esnaf ve sanatkârların Ahilik Kültür Haftasını kutlayarak, “Ahiliğin önemini kavramamız, yaşatmamız ve gelecek nesillere aktarmamız çok önemli. Malatya’da Ahilik Haftası; Türkiye geneline baktığımız zaman en iyi kutlanan, değerlendirilen ve ahilik geleneğini yaşatmaya çalışan bir yapıyı görüyoruz.

Bir şehrin ekonomisi, can damarı esnaflardır. Esnaf kültürümüzdeki en sağlam temellerden biri Ahilik geleneğimizdir. Esnaf ahlakının geliştirilmesi bundan 8 asır önce ahilik geleneği ile başlamıştır. Tüketiciyi korumak, aldatmamak, kaliteli mal üretmek için TSE, İSO gibi kriterler konulmuştur. Esnafımız 8 asır önce getirmiş olduğu o ticaretteki ahlakın, kalitenin, dayanışmanın güzel örneklerini biz ahilik kültürü ile yaşadık. Kurallar mutlaka olmalı ama o ahiliğin vermiş olduğu temel insani değerlerin mutlaka korunup yaşatılması gerekiyor.

Komitemiz son yıllarda Malatya’da Ahilik Kültürü Haftasını çok güzel etkinliklerle kutluyor. Ben bütün başkanlarıma teşekkür ediyorum. Tekrar esnafımızın bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 244
Bu Ay : 8303
Toplam : 8303

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom