Güçlerimizi Birleştirelim Projesi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus Gençlik Değişim Projeleri kapsamında desteklenen “Güçlerimizi Birleştirelim” projesi çerçevesinde 5 ülkeden 24 genç Malatya’ya geldi. 9 günlük ziyaret programı kapsamında Avrupalı Gençler, Malatya’da çeşitli programlar gerçekleştirerek ziyaretlerde bulunuyorlar.

Güçlerimizi Birleştirelim Projesi Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme ve Hibe Projeleri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen proje ile Malatya’da buluşan gençler, kendi aralarında oturumlar gerçekleştirerek; projenin amacı doğrultusunda, medyada cinsiyetçilik özelinde kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda görüşmeler yapıyorlar.

Malatya’dan bir grup gencin de katıldığı programlar çerçevesinde, Büyükşehir Belediyesi’ne ait sosyal merkezler gezildi. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kadın Kültür ve Spor Merkezi’ni gezen gençler, Kültür ve Sosyal ve İşler Dairesi Başkanı İhsan Gençay’dan burada yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldılar. Daha sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi’ni gezen gençler, buradaki çalışmalar hakkında da merkez koordinatörü Yusuf Ziya Aysundu’dan brifing aldılar. Avrupalı Gençler, daha sonra Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’ni de gezerek çalışmaları incelediler.

İspanya, Portekiz, Letonya, Hırvatistan ve Yunanistan’dan gelen gençler, ayrıca proje sonunda uluslararası bir bildiri ve kısa film için çalışmalar yapıyorlar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom