Milli İttifak Adayları Hekimhan'da

Milli İttifak’ın Malatya Milletvekili adayları, seçim öncesi ilçeleri gezerek vatandaşlarla bir araya gelerek destek istiyor. Ziyaretlerinde iktidar olmaları halinde yapacakları projeleri de anlatan adaylara halkın desteği de büyük. Milletvekili Adayı Osman Cemali Marasalı, Milli İttifak olarak ülkeyi yönetmeye talip olduklarını söyledi.

Milli İttifak Adayları Hekimhan'da Malatya Siyaset

SP ve BBP İl yönetimi ile birlikte Hekimhan ve Kuluncak ilçelerini ziyaret eden Milli İttifak adayları, esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek 7 Haziran seçimleri için destek istiyor. Esnafların sorunlarını çok iyi bildiklerini belirten 1.sıra Milletvekili Adayı Osman Cemali Marasalı, ülkenin bir darboğazda olduğunu, vatandaşın cebinde para olmayınca esnafın da kazanamadığını söyledi.

Harcama olmaması nedeniyle esnafın çarkının da dönmediğini belirten Marasalı, sonrasında ise esnafında ürün aldığı firmaya borcunu ödeyemediğini dile getirdi. Refah Yol Hükümetinde Milli Görüşün lideri rahmetli Necmettin Erbakan’ın o dönem uyguladığı ekonomik programlarla her kesime yüzde yüzün üzerinde zam yaptığını ve böylelikle vatandaşın yüzünün güldüğünü söyleyen Marasalı, “Sonrasında ne oldu? Vatandaş gidip harcama yaptı. Esnafın çarkı döndü bir müddet sonra üretim artınca da bu sefer rekabet başladı. Rekabet başlarsa da fiyatlar dengeye gelir ve enflasyon düzelir” dedi.

Esnaf ziyaretleri sırasında, siyasi baraj konusunda bir örnek veren Marasalı, “Biliyorsunuz padişahın bir hikayesi var. Padişah halkını sınamak için demiş ki herkes elindeki bir tas sütü gece getirsin şu meydandaki havuza boşaltsın. Sabah olunca da vezirleri ile birlikte havuzun başına gelen padişah bakmış ki havuzda bir tas süt yok. Halkın tamamı su getirmiş. Ve orada herkesin düşüncesi şu olmuş. Nasıl olsa karanlıkta benim bir tas suyum, sütün arasında kaybolur gider demişler. Şuanda da herkes ya nasılsa SP barajı aşamaz diye çekiniyorlar. Korkmayın inşallah desteğiniz ile bu barajları da yıkacağız” diye konuştu.

İktidarın dışında kalan meclisteki muhalefet partilerinin de hiçbir farkının olmadığını savunan Milletvekili adayı Marasalı, “Bunların birbirinden farkı yok ki. Ekonomik yönden hepsi gelirse Kemal Derviş politikasını uygular. MHP’si de CHP’si de herkesin hakkını bulduğu bir Anayasa yapma derdinde değil. Ama biz müslümanız, müslüman olarak bu ülkeyi yönetmeye talibiz. Ben ülkenin insanıyım, bu memleketin evladıyım diyen herkesin hakkını hukukunu kendisini mutlu hissettiği bir anayasa yapalım” dedi.

Milletvekili adayı Av. Sema Altuntaş da, esnafın halinin iyi olmadığını belirterek, ülke ekonomisinin kötü yönetildiğini savundu. Milli İttifak olarak 7 Haziran’da halkın desteğine ihtiyaçları olduğunu belirten Altuntaş, sorunlarının çözümünün Milli İttifak’ta olduğunu söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 255
Bu Ay : 6235
Toplam : 6235

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom