Seferberlik Tatbikatı Malatya'da Yapılıyor

Bakanlar Kurulu kararınca, Milli Savunma Bakanlığı'nın ‘Yıldırım 2015 Seferberlik Tatbikatı' Malatya’da yapılıyor.

Seferberlik Tatbikatı Malatya'da Yapılıyor Türkiye-Dünya

7. Ana Jet Üssü Komutanlığı'nca 11-13 Mayıs 2015 tarihinde icra edilen tatbikat, Yakınca Mahallesi eski Tekel depoları AFAD Lojistik Depo önünde düzenlenen törenle başladı. Törene Vali Yardımcısı Latif Memiş, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hamza Demiralp ve askeri yetkililer katıldı.

Milli duyguları uyandırmak adına gerçekleştirilen tatbikat, ordunun emrine verilen sivil araçların muayeneleriyle başladı. Araçlar görevlilerce tek tek muayeneden geçirilerek askeriyenin emrine alınırken, daha sonra konvoy eşliğinde şehir turu attıktan sonra toplanma yeri olan 7. Ana Jet Üssü Komutanlığı’na gitti. 3 gün sürecek olan tatbikata Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere kuvvet komutanlıklarından da temsilciler katıldı.

Seferberlik Tatbikatı ile seferberlik ve savaş hallerinde ya da savaşı gerektirebilecek bir durumun baş gösterdiği gerginlik ve buhran dönemlerinde birliğe gelecek araçların birlik içinde ikmal, iaşe kullanım ve diğer hususlarda oluşturabileceği sorunların tespit edilmesi amaçlanıyor. Tatbikatta ayrıca, askeri ve sivil makamlarla kurum ve kuruluşların yapması gereken faaliyetlerin denenmesi ve noksanlıkların giderilmesi de amaçlanıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 61
Bu Ay : 16197
Toplam : 16197

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom