Arapgir Tarihine Yolculuk Yaptılar

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir’in tarihi dokusunun korunması ve restorasyonu için çok çaba gösterdiklerini belirterek, bu tarihi mekânların ayakta kalmasının kent kimliği için çok önemli olduğunun belirtti.

Arapgir Tarihine Yolculuk Yaptılar Malatya İlçe

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından Arapgir İlçesine bir gezi düzenlendi. Gençlerin Malatya’nın tarihi yerlerini tanıması ve bu anlamda bir tarih bilinci oluşturulması adına yapılan geziye ülkemizin farklı illerinden okumak için gelen yüzlerce genç katıldı.

Günübirlik düzenlenen gezi kapsamında Arapgir ilçesindeki Millet Hanı, Kaşkaloğlu Konağı, Mirliva Ahmet Paşa Camii, Meydan Köprüsü ve birçok tarihi mekân gezildi.

Gezi esnasında Gençlik Meclisi üyelerine eşlik eden Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir’in tarihi dokusunun korunması ve restorasyonu için çok çaba gösterdiklerini belirterek, bu tarihi mekânların ayakta kalmasının kent kimliği için çok önemli olduğunun belirtti.

Tarihi mekânların yoğun olduğu yerlere farklı zamanlarda farklı geziler düzenlediklerini belirten Gençlik Meclisi Başkanı Cemil Coşan, buradaki amaçlarının, gençlerin tarih bilinci kazanmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Çok eski bir tarihi birikime sahip olan Arapgir’in neredeyse Malatya ile yaşıt olduğunu belirten Coşan, “Asurlar’dan Bizanslılar,’a, Selçuklular’dan Osmanlılar’a kadar izler taşıyan bu ilçe tarih birikimimize katkı sağlamaktadır. Bize bu fırsatı veren Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım’a Gençlik Meclisi adına çok teşekkür ediyorum.”dedi

Gezi programına dahil olan gençlerden bazıları tarihe yapılan bu yolculuktan dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, böylesi bir çalışmanın başka illerde de yapılması temennisinde bulundular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 620
Bu Ay : 4064
Toplam : 4064

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom