Anneler Günü Etkinliği Düzenlendi

Battalgazi Belediyesi tarafından Anneler Günü dolayısıyla bir etkinlik yapıldı. Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı'nda yapılan etkinlik, yoğun ilgi gördü.

Anneler Günü Etkinliği Düzenlendi Malatya İlçe

Yoğun katılımın olduğu etkinliğe, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, eşi Hafize Gürkan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, Battalgazi Belediyesi'nin kadın belediye meclis üyesi ve çok sayıda anne katıldı. Burada ilk olarak konuşan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, programı düzenleyen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a teşekkür etti.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise tüm annelerin çok özel varlıklar olduğunu ifade ederek, Anneler Günü’nde tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı'nda davete katılan tüm annelere teşekkür etti. Gürkan, “1908 yılında Amerika'da kutlanmaya başlanan 1955 yılından itibaren de resmi olarak kutlanmaya başlanan Anneler Günü’nü bizler aslında yılın 365 günü kutluyoruz. Çünkü gerek bizim tarihimizde, gerekse inançlarımızdan ötürü anne hep özeldir, hep saygındır. Sevgili Peygamberimizin hadislerine baktığımızda annelik hep kutsanmıştır. Öyle ki cennet bile annelerin ayakları altına serilmiştir. O yüzden analarımız her zaman başımızın tacıdır” dedi.

Gürkan, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı iyi yetiştirmek için annelerimize ve hanımlarımıza gereken değeri vermek zorunda olduğumuzu ifade ederek, "Umarım hep böyle güzel günlerde bir arada oluruz" şeklinde konuştu.

ŞEHİT VE ENGELLİ ANNELERİ DE UNUTULMADI

Etkinlikte şehit anneleri ve engelli anneler de unutulmadı. Programda hem kendisi hem de çocuğu engelli olan anneler ve şehit anneleriyle özel olarak ilgilenen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, onlara plaket ve çeşitli hediyeler de verdi. Programda, Battalgazi Belediyesi tarafından hazırlanan ve üzerilerinde anneleriyle birlikte çekilen fotoğrafların olduğu tişörtleri giyen çocuklar ve anneleri, oldukça renkli görüntüler oluşturdular.

Başkan Selahattin Gürkan’la fotoğraf çektirmeyi de unutmayan anneler ve çocukları, bu özel günde kendilerini unutmayan Başkan Gürkan ve ekibine teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 111
Bu Ay : 4477
Toplam : 4477

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom