İşte Yeni Sezonun Yol Haritası

Yeni Malatyaspor’da Basın Sözcüsü Selim Pilten, geçtiğimiz yılın değerlendirmesini yaparken ses getirecek bir Yeni Malatyaspor’dan, altyapıda güçlü bir sistem yaratmaya kadar birçok konuya açıklık getirdi.

İşte Yeni Sezonun Yol Haritası Malatya Spor

Yeni sezon öncesi yönetimi daha da güçlendirme adına oluşturulacak PTT 1. Lig yönetiminin, geleceğin takımını kurması gerektiğini dile getiren Selim Pilten, “Kendi ayakları üstünde duran bir takım oluşturulmalı. Kulüplerde her daim birileri gider, birileri gelir. Önemli olan doğru yapılanma ile kendi ayakları üstünde duran bir kulüp oluşturmaktır. Yeni Malatyaspor bu şekilde yapılandırılırsa, başarı kalıcı olur” şeklinde konuştu.

“CAMİA BİR BİRİNE YAKINLAŞTI”

Yeni Malatyaspor’un başarısı sonrası camianın birbirine daha da yakınlaştığını dile getiren Pilten, “Şampiyonluk sonrası aldığımız tepkiler harika gerçekten. Bir sezonda geldiğimiz nokta çok önemli. Camiamız kenetlenmiş durumda. Taraftarlarımız, sönen futbol aşkını yeniden körükledi. Futbol artık sohbetlerimizin öznesi durumunda” dedi.

“ALTYAPI OLMAZSA OLMAZ”

Yeni sezonda alt yapıya gerekli önemin verilmesi gerektiğinin altını çizen Selim Pilten, “Başarı için alt yapı olmazsa olmaz” dedi.

Genç yeteneklerin Yeni Malatyaspor’da oynaması gerektiğini belirten Pilten, “Başarılı olmanız için altyapı çok önemli, U-21 A takımın yedek takımıdır. Bu şekilde direk bir ilişki yapılmalıdır. Teknik direktörün başarısı şampiyonluk ya da elde edilen pozisyon değildir. Genç yetenekleri de Yeni Malatya’da oynatabilmesidir. Bunun için sabırlı olup, ince elenip sık dokunarak çalışılmalı. Bizim elimizde iyi bir kaynak var zaten. Bunu fazlalaştırmalıyız. Tabi tesis olayı çok önemli. Bu konuda detaylı bir çalışma yapılıp, mevcut tesislerin daha iyi duruma getirilmesi elzem” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 594
Bu Ay : 4960
Toplam : 4960

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom