Tüketim Arttı, Üretim Azaldı

Seçim çalışmaları nedeniyle Sıtmapınarı esnafını gezen Bağımsız Malatya Milletvekili Adayı Münir Doğan Ölmeztoprak, hükümetin yaptığı yanlış özelleştirmeler sonucu tüketimin arttığı, üretimin ise azaldığını belirtti.

Tüketim Arttı, Üretim Azaldı Malatya Siyaset

Tekel, Sümerbank ve Şeker Fabrikası gibi üretime dayalı ekonominin Malatya’da ağırlıklı olduğu dönemde esnafın memnun ve mutlu olduğunu, bu fabrikalarda çalışan işçilerin Malatya ekonomisine önemli katkılar sağladığına dikkat çeken Ölmeztoprak, “Tekel ve Sümerbank kapandı, şeker fabrikası ise kapanmak üzere. Üretime dayalı bu alanlar kapanırken AVM gibi lüks tüketim alanları açıldı.

Ülkede çarkların dönebilmesi için tarlalar başaklarla kaplanmalı ve üretim olmalı. Şimdi öyle değil, bir dönem Malatya ekonomisine önemli katkısı olan bu fabrikalar kapanmış ve ülkede küçük esnaf kaderi ile baş başa bırakılmış. Şehre gelen hizmetler doğru bir sistem içerisinde değil, ovaları sulayacak barajlarda su toplanıyor ama ovalara suyu taşıyacak sulama kanalları yapılmamış. Vatandaşımızın sabrı kalmamış çoğu bu durumlar karşısında köyünü bırakmış şehre taşınmış. Yani sıkıntıları büyümüş. Bunların değişmesi gerekmekte. Ben 7 Haziran günü Malatya halkının bu değişim için adım atacağına inanıyorum” dedi.

Bu arada, “Yeni bir Başlangıç İçin “sloganıyla bağımsız olarak Milletvekilliğine aday olan Münir Doğan Ölmeztoprak’ın esnaf gezileri devam ederken eşi Bayan Emire Ölmeztoprak da huzurevini ziyaret ederek çalışmalara katkı sağladı.

Münir Doğan Ölmeztoprak’a destek veren ve siyasi çalışmalarına katkı sağlayan kalabalık bir gurupla Huzurevi’ni ziyaret eden Emire Ölmeztoprak da, huzurevi’ndeki yaşlıların sorunlarını dinledi.

Seçim çalışmaları sırasında pek hatırlanmayan yaşlılar ise bu ziyaretten büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 292
Bu Ay : 5486
Toplam : 5486

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom