Akın, Yetiştiricileri Ziyaret Etti

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, yaylaya ve meraya çıkışların bu hafta başladığını belirtti. Başkan Akın, yaylalara çıkmak için hazırlık yapan Arguvan Karababa Mahallesi’ndeki bazı yetiştiricileri ziyaret ederek, onların sorunlarını dinledi.

Akın, Yetiştiricileri Ziyaret Etti Malatya Ekonomi

Akın, “Yaylaya ve meraya çıkışlar başladı. Ancak bazı yollarda sıkıntılar olduğunu öğrendik. Bu sene yetiştiriciler için bolluk senesi, ot ve su yönünden bereketli bir sene. Bu bolluğu gezdiğimiz yerlerden de görüyoruz” dedi.
Bazı yetiştiricilerin proje hibelerinden habersiz olduğunu ifade eden Akın, gittikleri her yerde birebir hibeler hakkında yetiştiricilere bilgiler verdiklerini söyledi. Akın, "Özellikle ilçe ve köy toplantılarımıza devam ediyoruz. Oradaki ilgili bütün kurum ve kuruluşları toplayarak, birebir örnek çalışmalarımızla ziyaret ediyoruz. Bu toplantılarda tüm destek hibeden faydalandılar mı, çobanlık eğitiminden faydalandılar mı, yeni teşvik ve desteklerden haberleri var mı? Bunları da görmüş oluyoruz. 2014 yılı anaç koyun keçi desteklerinin geldiğini, yetiştirici hesaplarına yattığını kendilerine haber verdik. Bu bağlamda devletimize ve bakanlığımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Küçükbaş hayvancılığın zor bir iş olduğunu dikkat çeken İhsan Akın, “İnşallah 2015 kış aylarında çobanlık eğitim kursları devam edecek. Onlara katılmaya devam edin, bütün desteklemelerden faydalanın. Yaylaya çıkarken şimdiden yolunuzun açık olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Karababa Mahallesi yetiştiricilerinden Mehmet Yıldırım ve Hasan Yıldırım ise bazı sıkıntı ve sorunlar yaşadıklarını, özellikle çoban bulmakta zorlandıklarını ve bir haftaya kadar yaylaya çıkacaklarını söylediler. Yetiştiriciler, 2014 yılı anaç desteği için emeği geçenlere de teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 586
Bu Ay : 1321
Toplam : 1321

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom