"Pembe Aslında Siyahtır" Sahnelendi

Battalgazi Belediyesi'nin organizasyonu ile "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Tiyatro oyununu izleyen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, gençler için tiyatronun önemine dikkat çekti.

Malatya Kültür-Sanat

Tiyatro Balans Gurubu tarafından sahnelenen "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro, Halk Eğitim Merkezi'nin Kanalboyu Salonu'nda sahnelendi. Tiyatroyu izlemeye, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın yanı sıra Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Karakuş, bazı belediye birim müdürleri ve çok sayıda öğrenci ile vatandaşlar katıldı. 

Burada Tiyatro Balans Gurubu adına konuşan Ömür Akkan, Tiyatro Balans Gurubu oyuncuları Yaşar Aydınlıoğlu, Yeşim Gündoğdu, Arda Artun, Güney Ayhan, Nurgül Açık, Ferhat Hazar ve Nedim Tüysüz ile birlikte "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro oyununu sahneleyeceklerini belirterek, tiyatronun gerçekleşmesinde emeği geçen başta Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan olmak üzere herkese teşekkür etti.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, tiyatronun önemine dikkat çekerek, “Balans tiyatro ekibinin Malatya'mızda siz öğrencilerimize,’Pembe Aslında Siyahtır’ adlı tiyatro gösterilerini sizlere sunacaktır. Öğretmenleriniz şu anda yanınızdalar. Bende bir öğretmenim. Öğretmenlerin en çok dersten çok öğrencilerine nasihat ederler. Annelerine, babalarına yardımcı olmaları, derslerine çalışmaları, temiz olmalarını, dürüst olmalarını, yalan söylememeleri şeklinde onlara nasihatlerde bulunurlar. Bugünkü tiyatromuzun sunumu sizlere pembe tablolarla sunulan, o pembe hayatın esasında siyah olduğunu göstermesidir. Özellikle öğretmenlerimize şunu belirtmek istiyorum. Hiç bir park yok ki, içinde uyuşturucu olmasın, hiç bir okul yok ki uyuşturucu olmasın. Bu Türkiye'nin geleceği açısından çok tehlikeli arz eden bir durumdur. Bizler yerel yöneticiler olarak, sosyal ve kültürel yönetimi esas alarak, okuldaki öğrencilerimizi, gençlerimizi bu tür olumsuz alışkınlıklardan uzaklaştırmak adına Balans Tiyatro ekibini Malatya'ya davet ettik. Sizlere o pembe tablolar ile sunulan ve cazip hale getirilen olumsuz davranışların aslında sizlerin hayatınızı karartacağını belirtir bir tiyatro sunumu olacaktır. Siz öğrencilerimizden ricam tiyatro ekibimizi can kulağıyla dinlemenizdir” diye konuştu.

Başkan Gürkan'ın konuşmasının ardından "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro sahnelendi. Tiyatro oyunu, izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 842
Bu Ay : 3386
Toplam : 3386

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom