40 Yıllık Eskimeyen Hikaye

Malatyaspor’un 1973-74 futbol sezonunda şampiyon olan kadrosunda yer alan Ersin Aktuğ yıllar sonra o dönemin futbolcularıyla Malatya’da bir araya gelerek, geçmişi yad etti.

40 Yıllık Eskimeyen Hikaye Malatya Spor

Malatyaspor’un arşiv bilgilerini elinde bulunduran İrfan Yazgan’ın organize ettiği yemekte bir araya gelen 1973-74 sezonu şampiyon takım futbolcuları Ersin Aktuğ, İsmail Tekin, Yusuf Duman ve Yusuf Mor o döneme dair önemli açıklamalarda bulundular.

Malatyalı futbol adamı Aziz Yiğit’in de bulunduğu yemekte İHA mikrofonlarına konuşan Ersin Aktuğ, 40 yıl sonra Malatya’ya tekrar gelmenin anlatılmaz bir duygu olduğunu ifade etti.

ERSİN AKTUĞ: “MALATYA’NIN BENDE AYRI BİR YERİ VAR”

Yıllar sonra eski arkadaşlarıyla bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Aktuğ, “Malatya’yı hiçbir zaman unutamadım. Yıllar sonra yeniden burada olmak gerçekten gurur verici. İrfan Yazgan’a teşekkür ederim. Onun sayesinde hasret giderdik. Malatya futbolda özel bir yeri olan müstesna şehirlerden biridir. Efsane Malatya’nın hali tabi bizi üzüyor. Ancak bu sene takımın şampiyon olması şehri yeniden diriltir” dedi.

İSMAİL TEKİN: “40 YILLIK DOSTLUK DEVAM EDİYOR”

Şampiyon kadronun futbolcularından İsmail Tekin ise yıllar sonra Ersin Aktuğ ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

O dönemde her şey çok başka olduğunu, dostlukların hala sürdüğünü kaydeden Tekin, “Futbolun kaynaştırıcı gücü çok güçlüdür. İşte görüyorsunuz yaklaşık 40 yıllık dostluk devam ediyor. Malatyaspor bize bu önemli dostlukları kazandırdı. Ersin kardeşimi çok iyi bir fahri Malatyalıdır” diye konuştu.

YUSUF MOR: “ANLATILMAZ DUYGULAR İÇİNDEYİM”

O dönem takımın kaleciliğini yapan Yusuf Mor (Amigo Yusuf) ise eski arkadaşlarını görmek ve eskiyi yad etmekten dolayı anlatılamaz duygular içerisinde olduğunu belirtti.

Yusuf Mor, “Bizler ara ara o dönemin futbolcularıyla konuşuyoruz. Tabi hayatta olmayanlar da var. Ancak inanın o dönemin futbolcusu da, arkadaşı da farklı oluyordu. Ben Ersin kardeşime hoş geldin diyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 21
Bugün : 584
Bu Ay : 2152
Toplam : 2152

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom