'Malatya Bizim Vatanımız'

Azerbaycan Milletvekili Dr.Ganira Pashayeva ve Azerbaycanlı yazarlar, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı makamında ziyaret etti.

'Malatya Bizim Vatanımız' Malatya Haber

Ziyarette konuşan Pashayeva, “Malatya bizim vatanımızdır. Biz vatanımıza geldik” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Öncelikle Ganira Pashayeva milletvekilimizi ve yazarlarımızı burada görmekten dolayı memnuniyetimi dile getirmek istiyorum. Kendi memleketlerine gelmişler. Azerbaycan bizim kardeş ülkemizdir. Tek millet, iki devlet anlayışı içinde hareket ettiğimiz kardeş ülkelerimizdendir. Bugün Malatya'daki kitap fuarı sebebiyle Azerbaycan yazarlarımız da iştiraki ve gönüllü olarak gelmeleri bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu tür kültürel ve sosyal etkinliklerde Azerbaycanlı kardeşlerimizin buraya gelmeleri, bizlerin sık sık ziyaretleri bizleri mutlu ediyor. Bu ziyaretler iki ülke arasındaki ilişkiyi de olumlu anlamda etkiliyor” dedi.

“BİZ VATANIMIZA GELDİK”

Azerbaycan Milletvekili Ganira Pashayeva ise, “Malatya bizim vatanımızdır. Biz vatanımıza geldik. Malatya halkının sıcakkanlılığını biliyorum. Malatya'yı görme şansımız olmuştu. Konferans için geldiğimde Malatya halkının sıcakkanlılığı, sevgisi bizleri çok mutlu etmişti. Her geldiğimizde Malatya'yı daha gelişmiş görmek bizleri mutlu ediyor. Biz bir millet, iki devletin evlatları olarak birbirimizi daha da yakından tanımalıyız. Birbirimize daha da çok sahiplenmemiz lazım. Bölgemiz üzerinde oynanan oyunlarda insanlarımızın acı çekmemesi için birlik ve beraberlik adına daha çok dayanışma içerisinde olacağız. Kitap fuarı da bir vesile oldu. Azerbaycan'ın çok değerli yazarlarıyla birlikte sizleri ziyaret ettik” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 410
Bu Ay : 7556
Toplam : 7556

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom